Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Fél éve jegy nélkül utaztam...

Fél éve jegy nélkül utaztam szomszéd városba jegy nélkül, a kalauz elég f@sz volt, kihívta a rendőröket. Többi lentebb. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy 2000 FT-os pótdíjat kell fizetnem 3 napon belül, és ezt a kalauz 1 papíron át is adja, amivel befizethetem a 2000 FT-ot, ha nem akkor 8000 FT lehet a maximum büntetés. Ma kaptam egy felszólítást (megjegyzem: nem kaptam azóta semmit), hogy fizessek be 25ezer forintot. Mi a teendő?

2012. dec. 10. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Befizetni! De a pótdíj nem 2, hanem 8.000.- Ft. Rendőrt csak akkor hívnak, ha agresszíven viselkedtél.
2012. dec. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csekket adnak, ha ennyi időn belül nem fizeted be, 16000ft-ot kell fizetni.
2012. dec. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Be kell fizetni.

Egyébként honnan veszed hogy a max büntetés 8000 forint??

Te kaptál fél évvel ezelőtt egy 2000 forintos csekket. Nem fizetted be. Így a tartozásod szépen elkezdett kamatozni. Fél év alatt a büntetésed és a késedelmi kamatokkal együtt a 25 ezer forint bizony ott van. Ha továbbra sem fizeted akkor ennél magasabb lesz az összeg, Minél tovább halogatod annál többet kell majd fizetned.

Azt hogy fél évig nem kaptál semmi felszólítást, végül is nem igaz. Hiszen írod hogy amikor megbüntettek megkaptad a csekket, szóval tudnod kellett hogy van tartozásod. A tartozásnak 3-5 éves az elévülési ideje (nem tudom pontosan hogy a tömegközlekedési tartozás mennyi idő pontosan. 3 vagy 5 év) Ez azt jelenti hogy ha 3 évig semmi értesítést nem kapsz de az utolsó nap mégis akkor nem évül el, hanem újból ketyeg az óra..

Én a helyedben írnék egy levelet, amiben tudomásul venném a tartozásomat,és részletfizetési kérelmet adnék be.

Ha egybe ki tudod fizetni akkor fizesd ki akár holnap, hogy ne kamatozzon tovább neked.

2012. dec. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A történtek után rögtön átolvastam a szabályzatot és megtaláltam, ezt amit le is írtam. 2000 FT-os pótdíj 3 napig, ha nem akkor 8000 FT. Nem kaptam semmilyen levelet és nem fizettem be semmit azóta, 7 hónap eltelt és küldtek egy ilyet ami kicsit idegesítő, főleg, hogy nem is tudtam semmiről.

A másik, hogy éppen beszélni volt erőm, tehát rendőrséget minek hívták ki?

2012. dec. 11. 15:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ha leírnád a kalauzzal történt párbeszédet akkor ki lehetne deríteni a rendőrhívás okát. Mert ha például nem voltál hajlandó pótdíjat fizetni vagy leszállni, magyarán nem vetted tudomásul, hogy szabálytalanságot követsz el, akkor ez a dolga.
2012. dec. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit, hogy a rendőrhívás díja rögtön 8000 Ft., amit annak kell fizetni, aki miatt kihívták.
2012. dec. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

" A történtek után rögtön átolvastam a szabályzatot és megtaláltam, ezt amit le is írtam. 2000 FT-os pótdíj 3 napig, ha nem akkor 8000 FT. Nem kaptam semmilyen levelet és nem fizettem be semmit azóta, 7 hónap eltelt és küldtek egy ilyet ami kicsit idegesítő, főleg, hogy nem is tudtam semmiről. "


Miért nem olvastál tovább a jogi szabályokról???

Tudod erre mondják hogy a "nem tudtam" nem mentesíti fel az embert a kötelességei alól.

Mégis hogy gondoltad? Nem fizeted be a büntetést, és azt hiszed ennyi?

Volt két lehetőséged hogy fizess. Először 2000 forint pótdíj amire 3 napod volt. Majd további X napig 8000 forintos büntetés.

Te nem rendezted egyik esetnél sem.

Így a tartozásod kamatozott. Nem kell hogy minden héten értesítsenek, és nem is szoktak. Nem védekezhetsz azzal hogy nem tudtál róla, mert a kezedbe adták a csekket, sőt ahogy írod egy rendőr is tanú volt. Vagyis tudtál arról hogy tartozásod van.

Így teljesen jogos a követelőzésük. Jobban jársz ha részletfizetési kérelmet kérsz és szépen visszafizeted az összes tartozásodat. Ha ezt is elsumákolod akkor akár 3-4 év múlva nyújtanak be egy számlát több mint 100 ezer forintról. Azt már nem fogod tudni figyelmen kívül hagyni mert bírói végzéssel fog jönni..

2012. dec. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!