Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szentgotthárdon milyen a...

Szentgotthárdon milyen a közbiztonság?

Figyelt kérdés
Vannak-e a városnak veszélyes részei mint Budapesten a 7-8.kerület körúton kívül eső része?

2013. jan. 28. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:

szia, én Szentgotthárdi vagyok. Szerintem ez az országos átlaghoz képest kiemelkedően jó. Nem igazán voltak nagyobb botrányok, kevés a zűrös ember. A fiatalok minden gond nélkül mászkálhatnak az utcákon, éjszaka is, szerintem a rendőröknek sincs sok dolga (bár ebbe nem látok bele annyira, csak itt élőként mondom). Jó város. Igaz, mostanában voltak kisebb problémák, mert több román "vendégmunkás" került be (Ausztriába járnak dolgozni, és itt élnek). Van kb egy utca, ahol ők élnek, ami nem túl nagy utca, ott időnként randalíroznak, de nem olyan módon, mint ahogy azt a TV-ben hallani más városokból, hogy miket művelnek.

A cigánysággal nincs itt probléma. Akad ugyan pár, a környező falvakban is van néhány, de 99%uk nem balhés.

Rengeteg ausztriai ember jön át a határról, szlovénok is, és a város odafigyel szerintem arra, hogy jó fényben tűnjön fel.

Illetve... szerintem az is fontos, hogy a közbiztonság romlása leginkább olyan helyeken gyakori, ahol sok a probléma, munkanélküliség, rossz életkörülmények.

Nem azt mondom, hogy itt minden tökéletes, itt is vannak szegényebbek, de aki keres, az tényleg talál, ha mást nem, gyárban, vagy ausztriai idénymunkát. Sokan járnak ki külföldre dolgozni innen, több gyár is van, hotel, fürdő, még diákmunkára is van lehetőség, pedig ez egy kisváros, máshol megyeszékhelyen alig találni ilyeneket.


Összességében, szerintem jó közbiztonságilag (IS) és persze nem tökéletes, de látszik, hogy Ausztria itt van a közvetlen szomszédban. (mondom ezt úgy, hogy másfél éve Pécsett tanulok, és látom, érzem a különbségeket, amiket eddig természetesnek hittem)

2013. jan. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A www.police.hu oldalon megnézheted a bűnügyi térképet. (Bal oldalt az első menüpont). Utcára pontosan megnézheted, hogy hol és mi történt. (30 nappal késleltetett adatok).

Persze ez csak a hivatalos intézkedéseket tartalmazza.

2013. jan. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

"A legtöbb dolga a szombathelyi rendőrség területén van az egyenruhásoknak. Körmend a második legbűnösebb térség, de árnyalja a képet, hogy a körmendi rendőrségé a legnagyobb terület, hiszen az Őrség és Szentgotthárd is oda tartozik."

[link]

2015. jún. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!