Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szerintetek mért megy el...

Szerintetek mért megy el annyi magyar állampolgár Magyarországrol?

Figyelt kérdés
2013. márc. 21. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jobb megélhetés reményében.
2013. márc. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jobb megélhetés, itthoni munkahiány, kalandvágy, jobb légkör, mentalitás, rajongója az adott országnak, külföldi barát/barátnő, azt hiszi kolbászból van a kerítés, stb.
2013. márc. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

jobb megélhetés,több lehetőség

ha az ember nem lát más utat a megélhetésre akkor új életet kezd máshol

2013. márc. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én a jobb megélhetésért távoztam el az országból, és szinte most már úgy érzem, hogy enyém a világ, nem kell aggódnom, hogy mikor mit ezsek, mert van mindig mit enni
2013. márc. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyilvan a jobb megelhetes van az elso helyen. Aztan a tobbi. A magyar kedves ugyan {allszent modon)egy kulfoldivel szemben, ugyanakkor belerug konnyeden egy honfitarsaba.
2013. márc. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A megélhetés nem számított nekem, én amerikai cégeknek dolgoztam Interneten keresztül és az finom kifejezés, hogy nem voltak anyagi gondjaim...


Azonban az igazságszolgáltatás, az egészségügy, a korrupció, a jogbiztonság problémái nem üres szólamok.


Üdv Vancouverből.

2013. márc. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre számtalan válasz van (elég egyénfüggő), de szerintem is az első helyen a biztos megélhetés, jobb anyagi körülmények, magasabb bérezés állnak.

de ezen kívül lehet még az ok tanulmányi külföldi egyetemen v. főiskolán, ösztöndíj, gyakornoki program, pályázat elnyerése.

Ha nem a klasszikusan kétkezi v. szellemi munkát vesszük alapul, lehet még az ok művészet ill. sport (nekem opera-énekesnő ismerősöm él tartósan No.-ban, illetve focista srác Skandináviában).

Család(egyesítés) miatt: barát(nő) kint él, férj/feleség külföldi, és a pár nem Mo.-on képzeli a jövőjét.

A Kanadában élő hozzászólóhoz is csatlakoznék:

Sokaknak tele a padlás a nyílt szini lopással, megfélemlítéssel, korrupcióval, az eü., az oktatás, stb. helyzetével, az acsarkodással, a magyar mentalitással.

Vagy politikai nézetük miatt a mostani rezsim alatt nem kap a cégük egy megrendelést sem, vegetálnak, lassan tönkre mennek - pl.: volt szomszédomék...

Aztán vannak olyanok is, akiknek az anyagi mellett a társadalmi elismertsége is nagyságrendekkel nő, illetve az ua. idő alatt elvégzendő munka mennyisége jelentősen csökken: tanár, orvos, ápoló, stb.

Én is éltem tartósan külföldön, és még fogok is.

A férjemmel mi is kb. "hullára" kerestük/-sük itthon is magunkat (kb. 800-900 ezer nettóból élünk havonta 4-en), de nem tetszik a rendszer, a közeg, a hozzá(nk)állás, a mentalitás...

2016. nov. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!