Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Magyar no vagyok, kint élek...

Suzan kérdése:

Magyar no vagyok, kint élek Milanoban 3 éve az élettársammal aki egyptomi! Szeretnénk osszeházasodni és letelepedni magyarországon (LEGALISAN) ahhoz hogy o bejohessen magyarországra mi szukséges?

Figyelt kérdés
azt hallottam hogy a pàrom haza kell menjen egyiptomba ahhoz hogy vizumot kerhessen belèpni magyarorszàgra! nem lehet ezt kikerulni?

#vízum #harmadik orszàgbeliek eskuvoje magyarokkal #harmadik orszàgbeliek letelepedèse magyarorszàgon
2013. ápr. 13. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, az én párom is külföldi, neki is a saját országában lévő nagykövetségen kellett kérni a vízumot. Neki félreértésből 3 hónapra szóló turistát adtak, mielőtt lejárt, meg akartuk hosszabbíttatni. Kiderült, hogy azt nem lehet, haza kell utaznia - a világ másik felére- és ott kérvényeznie. Az volt a nagy mázlink, hogy eközben ott megszűnt a nagykövetség és tiszteletbeli konzulátus lett csak, ebben az esetben bármelyik országban lévő nagykövetségen elfogadják a vízumkérelmet, így csak a szomszédba kellett utaznia.... de ez 10 éves történet, azóta változhatott.


Annak idején én is össze-vissza információkat kaptam, én azt javaslom, hogy szánd rá a telefonköltséget és a magyarországi külügyminisztériumnál az egyiptomi referenst kérd.

2013. ápr. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom, hogy erről hivatalos helyen érdeklődj. Most itt a fórumon bárki ír neked valamit, de mered ez alapján kockáztatni, hogy rossz lesz aztán, amit csináltok?

Ez egy nagyon speciális kérdés, csak hozzáértő tud ténylegesen válaszolni rá.


Ügyvédjelölt vagyok, nemrég volt egy hasonló ügyünk (de nem teljesen ilyen, úgyhogy én sem fogok kontárkodni, és megkockáztatni, hogy rosszat mondok!), és elég bonyolult volt intézkedni.

Azt tudom, hogy itthon a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal [link] foglalkozik ezzel, náluk érdeklődj.


Én is arra tippelek amúgy, hogy az állampolgársága szerinti országban tudja elindítani a vízumkérelmet, de tévedhetek.

2013. ápr. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha 3 éve Milánóban értek, akkor már kell, hogy legyen valami hosszútávú schengeni vízuma, nem? Azzal mehet simán, maximum a tényleges lepapírozást kell majd Kairóból intéznie.
2013. ápr. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok, és ez szerintem nem így van, ahogy a harmadik írja.

Vízumot az országok csak a saját országuk vonatkozásában adnak ki, legalábbis a mi ügyünkben pont az volt, hogy egy másik uniós országba volt már vízuma a harmadik országbeli állampolgárnak, de az itteni tartózkodásra és munkavállalásra nem volt jó, csak és kizárólag turistakénti utazásra jogosította.

Gondoljátok el, különben mindenki ott szerezne vízumot, ahol a legegyszerűbb, aztán meg átmenne oda, ahol mondjuk ténylegesen élni akar...

2013. ápr. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4, ez így van, de a kérdező az országba való bejutásról érdeklődött. Lakást keresni, elkezdeni az alapokat az is bőven elég aztán lehet hazautazni Egyiptomba a hivatalos cuccért.
2013. ápr. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
koszonom az eddigi vàlaszokat! Az egyiptomiaknàl elèg bonyolult mert peldaul az en pàrom 15 èves kora ota europàban èl (franciao.,nèmeto,olaszo.) egy bàrkàval utazta àt a nagy tengert menekultkènt! most 25 èves! viszont az egyiptomiaknak kotelezo bevonulni a hadseregbe 3 èvre, mivel a pàrom nem vonult be mert kisgyerek kora ota haza sem ment, nem kaphat normàlis utlevelet! Egyiptomban van az a rossz szokàs hogy amig valaki be nem vonul 3 èvre csak 1 vagy fèl èvre adnak ki utlevelet mèg akkor is ha kulfoldon van ès ezt az utlevelet csak 3szor lehet kivàltani! ezt azèrt csinàljàk hogy senki ne logjon meg a katonasàg elol! itt olaszorszàgban meg probàlt intèzni vizumot ès a kotelezo iratokat legàlisan de azt mondtàk hogy nem kaphatja meg mert az utlevele csak 1 èvre èrvènyes! emiatt nem akartunk egyiptomba menni mert amig be nem tolti a 30. èletèvèt be kell hogy vonuljon amint haza èr! akkor most vàrnunk kell 30èves koràig? egy ilyen bonyolult uggyel nem nagyon fordulhatok a konzulàtusokhoz sem mert azonnal elvinnèk ! szerintetek nincs semmilyen modja hogy hazavigyem magyarorszàgra osszehàzasodjunk ès magyar iratokat csinàltasson? amugy ha eljutok vele magyarorszàgra osszehàzasodunk a magyar-egyiptomi konzulàtuson azonnal adnak neki egy normàlis utlevelet mert ha egy egyiptomi elvesz egy europait nem àllhat be katonànak mert fèltik a hadi titkaikat! .....
2013. ápr. 17. 20:57
 7/8 anonim válasza:
Ha lehet maradj kint! Itt havi 68eFt (kb. 220€ -ért lehetsz utca seprő. (Én nem próbálnám meg a visszajövést. (A kormánypropagandának néz utána! Ne dőlj be)
2017. jan. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha van eszed nem jössz vissza! havi 68 eFt (220€) dolgozhatsz mint utcaseprő!
2017. jan. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!