Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Párommal augusztusban azt...

Párommal augusztusban azt tervezzük, hogy Szegedről eltekerünk kerékpárral Siófokig, milyen tanácsokat tudtok adni, mire vigyázzunk, mire figyeljünk?

Figyelt kérdés

Melyik útvonalat válasszunk?

Mennyi km-t tud egy ember tekerni egyhuzamban?

Milyen felszerelést vigyünk magunkkal?

A rendőrök megbűntethetnek minket, hogy biciklizünk, ott ahol az autók is mennek?

Ha hajnal 3-kor, 4-kor elindulnánk hányra érnénk oda?

A GPS a telefon akksi nem fog kibírni ennyi órát, hol lehet

kerékpárral tölthető aksit venni?



2013. máj. 12. 17:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%

Edzettség kérdése mennyit bírsz. Nekem 300 km volt a legtöbb, nagyon kényelmes a 100-150km. Persze ezeket nagyjából sík útra értem nem túl sok emelkedővel. Teljesen edzetlenül viszont az 50-60km is fárasztó lehet! Nagyobb edzettséggel pedig 400-600 km is teljesíthető egy nap, de a kérdésből ítélve nem hiszem, hogy ez a helyzet.


Biciklizni bárhol lehet ahol nem tilos. Autópályán, autóúton és ahol tábla tiltja tilos, amúgy mehetsz. Pl. Bp-Balaton között én 7es utat használtam bringával, semmi gond nem volt.

2013. máj. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
Elég veszélyes vállalkozás lenne - én a helyetekbe vonattal vagy autóval elmennék Siófokik biciklistül és utána körbebringáznám a Balatont a kiépített bicikliúton
2013. máj. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

"Elég veszélyes vállalkozás lenne"


Már ugyan miért lenne veszélyes??? Ha bírnak 200km-t tekerni akkor nem lehet gond. Edzetlenül ez azért nem biztos, hogy kényelmes, de nem teljesíthetetlen.

2013. máj. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Igen, csak azt nem számolod, hogy folyamatosan autók között kell tekerni, esetleg sötétben, nem beszélve arról, hogy ha mondjuk valami elromlik a semmi közepén
2013. máj. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szeged-Soltvadkert-Dunaföldvár-Sárbogárd-Siófok.

Pont 200 km.

Ennyit nem fogtok tudni menni egy nap alatt, valahol félúton célszerű megszállni, ott tölthetitek is a telefont. Javaslom Dunaföldvárt, az 120 km Szegedtől, másnap a 80 pont elég is lesz.

Szerintem szánjatok rá egy napot és tekerjetek Szeged környékén, nézzétek meg mennyit bírtok. Egy kis előedzés amúgy sem árt.

2013. máj. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hát igen, ha nem vagytok edzettek vagy azért nézelődni is szeretnétek akkor nem árt egy éjszakát félúton megszállni. De ha van egy kis edzettség és útközben kevésbé akartok nézelődni, hanem csak haladni akkor simán megvan egy nap alatt is. Jó korán elindultok, estére ott vagytok Siófokon.


Autók közt tekerés meg... azért nem ők lesznek az egyetlenek akik ilyet csinálnak, emiatt kár paráztatni. Európát oda-vissza be lehet járni bringával, pont Szegedről ne lehetne eljutni bringával Siófokra? Na ne :)

2013. máj. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Hajnal 3-4 órakor indulnánk, láthatósági mellényben, ceruza elemmel tölthető telefon töltőt is viszünk, van rajta GPS. Esetleg van olyan útvonal ami nem megy Sárbogárdon át, ott túl sok az indiai. A legtöbb amit eddig kerékpároztunk 50 km volt. 27 km volt amit egyhuzamban lesétáltunk.
2013. máj. 12. 22:06
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia

Nah ha még agydinamo is van akkor meg super arrol tölteni telót :P ;)

2013. jún. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

1. válaszadó: 600km egy nap??? Az még autóval is kb. 5 óra, autópályán.

Bicajjal egy átlag ember kb. 20km/h-val tud TARTÓSAN tekerni, így a menetidő 30 óra lenne. De még ha végig 30km/h-val tekersz, akkor is 20 óra, megállás nélkül.

Ne dobálózzunk már a számokkal...

2013. jún. 10. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Értelmezd máskor amit olvasol előző. Akkor nem írnál hülyeséget.
2013. jún. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!