Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Párommal augusztusban azt...

Párommal augusztusban azt tervezzük, hogy Szegedről eltekerünk kerékpárral Siófokig, milyen tanácsokat tudtok adni, mire vigyázzunk, mire figyeljünk?

Figyelt kérdés

Melyik útvonalat válasszunk?

Mennyi km-t tud egy ember tekerni egyhuzamban?

Milyen felszerelést vigyünk magunkkal?

A rendőrök megbűntethetnek minket, hogy biciklizünk, ott ahol az autók is mennek?

Ha hajnal 3-kor, 4-kor elindulnánk hányra érnénk oda?

A GPS a telefon akksi nem fog kibírni ennyi órát, hol lehet

kerékpárral tölthető aksit venni?



2013. máj. 12. 17:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Mi ebben a hülyeség?

Én csak azt vitatom , hogy "nagyobb edzettséggel" egy nap alatt letolható 600km. Ahhoz ugyanis 25km/h-s átlagsebesség kell egy csomagokkal megpakolt biciklin, emelkedőktől függetlenül. Nem állítom, hogy egy olimpiai bajnok nem képes erre, de az egy elég extrém szituáció.

Ez olyan, mintha azt mondaná, hogy a K2 is megmászható "nagyobb edzettséggel". Persze, néhány ember képes rá az egy dolog...

2013. jún. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Ez olyan, mintha azt mondaná, hogy a K2 is megmászható "nagyobb edzettséggel". Persze, néhány ember képes rá az egy dolog..."


Na végre, látom kezded érteni. Nem hangzott el olyan, hogy bárki képes erre. Amúgy 25-ös átlag az azért nem olyan sok. Bár tény és való, hogy aki a kérdés alapján láthatóan most megy először hosszabb túrára annak a 15-20-as átlag jóval reálisabb cél.


A válasz pedig azért született, mert elhangzott egy ilyen kérdés:

"Mennyi km-t tud egy ember tekerni egyhuzamban? "



Örülök, hogy sikerült belekötni a válaszomba, remélem szép napod volt tőle. :P

2013. jún. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Amúgy újra elolvasva sem értem min akadtál ennyire ki. Edzett hobbi bringás tud 25-ös átlagot tartani akár 24 órán keresztül is. Sík úton persze. És ez még nem extrém. Extrém, ha mondjuk 30-40 közötti átlagot bír tartani.


De ez mondjuk már tökre nem a kérdéshez tartozik és a kérdező örülhet ha a kitűzött 200km-t meg tudja csinálni egy nap alatt.

2013. jún. 11. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Meg ne sértődj már, csak mert picit vitatkozni mertem! :-)
2013. jún. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%

Szeged - Siófok egy kezdőnek sok lesz egy napra. Tessék elgurulni első nap a Dunáig, ott bármilyen szállás lehetséges: vadkemping, kempingek, ott a Szelidi-tó is. Lakhelyem miatt én a dunántúli szakaszról tudok biztosabb infót. Ha Kalocsa felé jöttök (mert teszem azt nézelődni is akartok) akkor komppal kell átjönni a Dunán, ami hangulatos, csak a menetrendre figyelni kell, a jegy nem drága. (A google a barátod.) Paksnál az atomvárosban is nézelődhettek. Én nem a tolnai részen mennék tovább, mert ott már jönnek a dombok és bár minden út Rómába visz, van pár zsákfalu is a környéken. Meg jóval hosszabb az út is, dombosabb, de egyértelmű előny a kicsi forgalom! Szóval én Paksról Cecére tekernék.

Ha nem Kalocsa és Paks felé jöttök, akkor Dunaföldvárnál hídon is át lehet kelni. Én megint csak Cece felé mennék a 61-esen. A két átkelés közül én a kalocsai/paksit választanám, mert a komp fílingesebb, valamivel rövidebb, több a látnivaló és kisebb a forgalom.

Cecén keressétek meg Magyarország legnagyobb hamburgerét, és augusztusra az egész falu tele lesz dinnyével! Ez egy dinnyevidék :)

Innen véletlenül se Sárbogárdra mennyetek, mert az teljesen más irány, nem is értem miért került szóba itt... Simontornya legyen a cél. Innen két út van az egyik: Ozora felé (itt van egy kis kastély, érdekes, de ki lehet hagyni) majd Ozoráról földes úton Felsőnyékig, onnan kis forgalom mellett Szabadhídvég-Nagyberény - Ságvár-Siófok. Tényleg kicsi a forgalom, de Ozora után könnyű eltévedni a földúton meg a Sió csatorna árterében, nekem már sikerült, ekkor tényleg gazban kell tekerni.

Simontornya után a 64-es úton is jöhettek végig. Aszfalt út, elég nagy a forgalom (főleg hétvégéken: mennek sokan a Balatonra), tekertem már rajta párszor, még sose ütöttek el, de toltak már le az útról. Dégre érdemes lehet benézni: Festetich Kastély, Holland-ház, halastavak, szóval pihenni megéri, de 3-4 km-t le kell menni a főútról.

Enyingnél az étteremben még valamivel olcsóbb a vacsora mint pl Siófokon. Itt boltok is lesznek, benzinkút is, viszont közkútak már nem nagyon vannak, csak elvétve.

64-esen végig érve egy körfogalomhoz értek. Az egyik kijárat már Siófokot jelzi, ha ezen mentek (mehettek Veszprém felé is, kisebb forgalom de kerülő út Akarattyára) akkor még 2-3 km-t kell tekerni Balatonvilágos tábláig. Ott egy bekötő úton lementek Balatonhoz és ráértek a balatoni bringaköútra, az már elvisz Siófokra.

Szóval: Kalocsa-Paks-Cece-Simontornya-(Dég)-Enying- Balatonvilágos -Siófok. Én erre mennék, illetve már mentem is. Az utak minősége jó, forgalom van, de elviselhető, időben így a leggyorsabb.

A rendőrök nem nagyon fognak megbüntetni, csak ha nincs lámpátok illetve kukásmellény, errefelé szeretik, ha abban tekersz. Bringássapka se árt, nem csak a sérülésveszély végett, hanem a nap miatt is. Ja és kulacs! Ahol csapot láttok ott feltölteni, mert tényleg keresni kell a közcsapokat (temetők, iskolák, művelődési házak, könyvtárak, sportpályákat radarozzátok)!

Hát most igy hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem segített valamennyit! Jó utat! ;)

2013. jún. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Ej de megsértődtem rátok! ej
2013. jún. 11. 14:49
 17/17 anonim ***** válasza:
15-ös hozzá szóló korekt !!
2013. jún. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!