Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Biztonságos a Bookingon...

Biztonságos a Bookingon foglalni, vásárolni? Miért drágábbak olykor a szállodák saját honlapjukon?

Figyelt kérdés
2013. máj. 29. 07:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Utazási irodán keresztül pl. Zakinthos 100per fő, de ha magamnak szervezem repülővel 60. A szálłás szép,tengerparti apartmanban 1 hétre 45 ezer per 2 ágyas szoba,a bookingon. Tehát itt szobát fizetek? Vagy szemëlyenként ennyi?
2013. máj. 29. 07:24
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha azt írja, hogy per kétágyas szoba akkor annyiba a kétágyas szoba kerül.


De a booking maga egy utazási iroda. Csak online. Ö saját maga áll szerzödésben a szállodákkal, és így kalkulálja az árakat. Ugyan úgy mintha a Neckemann teszi, ö is így tesz.

Amiért booking olcsobb tud lenni mint neckermann, azért mert booking csak szállodát biztosít, semmi más szolgáltatást. Ès nem tudsz igazából senkivel sem személyesen beszélkni, nem tart fent irodát, ahova bemehetsz.

Èn pl elönyben részesítem az utazási irodákat, mert ök azért mert lehet(és legtöbbször nem) egy kicsit drágábbak, attól egy rakat dolgot megtesznek nekem amit már külön nem kell.

Mi 1-2 évente utazunk nagyobb utakra.

Pl utoljára maldív szigeteken voltunk kisgyerekkel.

Van egy iroda aki rengeteg utat ajánl, tui, neckermann és még sorolhatnám kiknek az utjait.

Kértem katalógusokat és elkezdtem nézni melyik szállodák lennének nekem tetszöek, közben nézegettem a forumokat hol mit írnak melyikröl. Mikor kinéztem 4 szállodát (ebben az esetben szigetet) akkor bementem az irodába és kértem ezekre a hotelekre ajánlatot. Megmondtam mik az igények, akkor már tudtam, melyik kategoriás szobákat akarom(forumokon olvastam melyik lenne a legjobb). Megadták az ajánlatokat. Az a hotel ami legjobban tetszett már nem volt hely azon az áron. Ekkor mondta, hogy megkérdezi az irodát (akiknek az ajánlata tetszett), hogy tudnak-e még szerezni szobát. Mert ez úgy müködik, hogy egy iroda pl booking vagy neckermann lefoglal 3 szobát magának a hotelben minden hétre. Ezt tudja, hogy ennyit mindenképpen el tud adni minden héten, ha ezen felül kell még szoba akkor rákérdez a szállodánál aki biztosítja ha van még hely. Szóval az iroda megkérdezte, és kaptunk még szobát. Na de akkor jött az iroda szerepe. Nekünk kellett baba ágy, az étterembe baba szék, a repcsire megint csak baba ágy, az átszálló terminálba babakocsi, a repcsire babákkal beköthetö hely. Ezeket habár én is letelefonálhattam volna, mert nyelv probléma nincsen, de ez kb egy félnapos telefonálás lett volna, és ha valami hiányzik nincsen akin számon kérjem.

Mindent megkaptunk, minden ott volt, mindenhol már babával vártak minket. Az irodán keresztül kötöttük meg mindenféle biztosításainkat is.

Vagy mikor jamaikára mentünk, ott a repténe már várt az utazási iroda képviselöje és oda kísért a transzferhez minket, majd másnap jött megkérdezni, hogy minden tetszik-e, és elmondani, hogy milyen kirándulási lehetöségeket biztosítanak stb.. Pl ott a szoba nem tetszett, így cserélenünk kellett. Elöször mi mentünk oda, de annyit mondtak, hogy a hibát megoldják(földszinit szoba volt, kb 100 szunyoggal a szobában, aludni nem tudtunk és a fejünk már teljesen feldagadt), lesprézték a szunyogokat, amik este vissza jöttek az els ajtónyitásra. Mikor másnap az idegenvezetö ment oda, rögtön kaptunk újszobát, legfelsö emelten ahonnan perfekt kilátás és egyetlen egy szúnyog sem volt.


Szóval ezért szeretem az irodán keresztüli útfoglalást, ott haol személyesen ismernek, és ha közben baj van egyböl segítségre vannak.

2013. máj. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Több helyen jártam már Europában, úgy hogy Bookingon foglaltam szállást, semmi probléma nem volt még egyszer sem. Sőt..nézzünk egy esetet.

Kinéztem egy szállást Sopronban (március 15, hosszú hétvége, persze, hogy minden szállás full tele). Azt mondták, sajnos nincs szabad szobájuk. Felmegyek a booking.com-ra, persze lehet foglalni. Megcsinálom a foglalást, fél óra múlva hívom őket ismét másik számról, hogy imént foglaltam szállást a booking.com-on. Persze, minden rendben, várnak szeretettel. :D


És hogy miért olcsóbb? Mennyiségi kedvezményről hallottál? Elképesztő mennyiségű foglalást bonyolít az oldal. Persze, hogy rajta lenni gazdasági versenyelőnyt jelent a szállásnak. Ezért ők olcsóbban felajánlják a szálláshelyet az oldalnak, és a haszon egy részét a booking visszaforgatja az ügyfélnek.

2013. máj. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is nagyon sok felé jártam már Európában és jó ideje már nem is nézek máshol szállást, csak a bookingon. Teljesen korrekt és nagyon olcsón ki lehet fogni akár 4*-os szállodát is.

Nem tudom, hogy feliratkoztál-e hírlevélre, ha nem, akkor tedd meg, mert ott küldenek féláras akciókat is.

2013. máj. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is a booking.com-on foglaltam norvég, francia, olasz és osztrák szállásokat.

Bár én az első hozzászólóval szemben inkább kihagyom az utazási irodát, tapasztalataim szerint rendszerint feleslegesen drágábbak, és sok mindent magam is el tudok intézni, nem kell hozzá idegenvezető.

Repülőjegyet online foglalok.

Mi Hawaii-ra fogunk menni nemsokára, már elkezdtem nézelődni. Jegyet megveszem a neten, tripadvisor-on utánanézek extra programoknak.

2013. máj. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 lencsefőzelék ***** válasza:
A booking azért is jó, mert rengeteg vélemény van egy-egy szállásról, és ami olyan nyelven van, amit megértek, azokat el is szoktam olvasni mind, és ezek a vélemények nagyban segítenek a döntésben, hogy foglalok-e az adott hotelben vagy sem. Volt már, hogy én is írtam véleményt ill. pontoztam egy-egy szállodát. A másik ok, amiért még jó a booking, hogy általában egy héttel az út előtt még ingyen le lehet mondani, ha közbejönne valami.
2013. máj. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ Mindenkinek! :) Én is a Booking mellett maradok, hiszen jobb ajánlatot nem nagyon találok, ami még megfelel a pénztárcámnak is:)
2013. máj. 31. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!