Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Én kaphatok MÁK kártyát?

Én kaphatok MÁK kártyát?

Figyelt kérdés

A barmok a szociális irodában azt a tájékoztatást adták, hogy csak nyugdíjas bérletet vehetek.


A leszázalékolási papírok szerint védendő fogyasztók vagyunk, továbbá utazási kedvezménye vagyunk jogosultak.


A kétszer 25650 Ft-ból nem tudjuk a jelenlegi áron 2*3850 Ft-os bérletet megvenni.


Így is 1 millió feletti tartozásunk van, különben már éhenhaltunk volna.


Kapunk még ~7000 Ft lakásfenntartási támogatást, amit a 23 000 Ft-os bérleti díjból vonnak le (egy romos önkormányzati házban lakunk).


Továbbá (elvben) kéthavonként igényelhetünk átmeneti segélyt. Ez 2007-ben 14-25 ezer Ft volt.

Most itt a kerületben 7,1 ezer Ft-ban maximalizálta a Fideszes vezetés. A gyakorlatban bármekkora tartozásunk van, fixen 5 ezer Ft-ot utalnak, erre rákérdezve azt a választ adták, hogy ha bejelentjük újra a helyzetet, méltányosságból megadhatják a további 2 ezer +100 Ft-ot is.


Szóval szociális háló magyarországon = 0



A kérdésem az, hogy nekem jár-e a MÁK kártya?


Ugyanis állandóan küzdenem kell az ellenőrökkel (Már amikor ki tudok mozdulni a lakásból. Volt, hogy 14 hónapig nem tudtam).


Most egy ellenőr srác, akit elküldtem az a k**** anyjába, leszállt velem a villamosról és azt a tájékoztatást adta, hogy ebben a helyzetben igényeljek MÁK kártyát az államkincstártól, és akkor ingyen utazhatok a BKV-n, távolsági közlekedésben pedig 90% kedvezményt kapok.


A hozzászólások alapján viszont nem vagyok biztos benne, hogy igazat mondott.


36 éves vagy, a betegségem ~30 éve alakult ki.

3 éve vagyok leszázalékolva, pszichés alapon (paranoid pszichózis, szociális fóbia, borderline személyiségzavar).


Most akkor a háziorvost kell megkérnem, és ő megírja majd a papírokat az Államkincstárnak, ők meg elküldenek még egy orvosszakértői vizsgálatra? (nemrég voltam, mert gondokságot kezdeményeztek nálam, ősszel meg mehetek az újabb felülvizsgálatra).



2013. jún. 13. 05:16
 1/5 A kérdező kommentje:

"36 éves vagy"

"36 éves vagyok"

2013. jún. 13. 05:21
 2/5 anonim válasza:
53%

Szia!


MÁK-kártyát a felsorolt személyek kaphatnak:

[link]


Keresd fel a háziorvosod, aki majd elküld felülvizsgálatra, és az ott kapott papírokkal kérheted a Szociális osztályon vagy a Magyar államkincstárnál, ha jogosult leszel rá.

2013. jún. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezek közül egyik sem vonatkozik rám.

Szüleim már nincsenek, fogyatékossági támogatást nem kapok. Családi pótlékot sem jár (majdnem) 36 évesen.


Akkor marad a harc az ellenőrökkel.

Ahhoz meg sok nyugtató kell szednem (5-6 mg Rivotril vagy Xanax/Frontin a napi adagom).


Rokkantnyugdíj helyett csak a rendszeres szociális segélyt kapom, mert nincs szolgálati időm.

2013. jún. 16. 08:27
 4/5 A kérdező kommentje:
Hajtsd el a francba az ellenőrőket!
2013. szept. 24. 09:05
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezt tanácsolták csúnyább szavakkal, de törölve lett azóta.

De az sem olyan egyszerű, ráadásul, most már sok járaton elsőajtós felszállás van.

2013. szept. 24. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!