Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hogyan lehet éjszaka eljutni...

Hogyan lehet éjszaka eljutni a reptérről a Gellért-hegyhez?

Figyelt kérdés
Július elején éjszaka 11 körül érkezik a barátom Budapestre, és nem tudom, hogyan tudnánk eljutni a hostelbe. Napközben semmi gond nem lenne ezzel, de éjszaka nincs metró, ezért tanácstalan vagyok. Tudom, hogy busz megy Kőbánya-Kispestig, de onnan tovább nem tudom, hogyan mehetnénk. Gondoltam, hogy gyalog, ha nincs más megoldás, de messze van a szállásunk, ráadásul éjszaka nem túl biztonságos szerintem, és fáradtak is leszünk. Találtam buszt is, de az messze van Kőbánya-Kispesttől. A taxi drága nekünk. Hát, ha nem lesz más megoldás, akkor gyalogolunk, de remélem tudtok segíteni. Fontos lenne. Előre is köszönöm annak, aki segít! :)

2013. jún. 16. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó metró után a 200E busz nem a Kökire megy, hanem Kispest Kossuth térig kell menni vele, ahol át lehet szállni a 950-es éjszakai buszra, amivel el lehet jutni a Kálvin térig. Onnan nagyjából 600-700 méter a Gellért tér, ami gyalog könnyen leküzdhető.

Tehát a reptérről 200E busszal a Kossuth térig, onnan 950-essel a Kálvin térig, aztán gyalog. Biztos van olyan éjszakai busz, amivel a Kálvin térről át lehetne jutni Budára, de nem érdemes várni és költeni rá, a kis távolság miatt.

2013. jún. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, ez nagy segítség. De biztosan a Kispest, Kossuth térig megy a busz? Csak mert nem találtam semmit erről. Ha igen, akkor persze sokkal jobb így. És ugye a sima vonaljegy kell a buszra is, mint amilyen a metróra?
2013. jún. 16. 12:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a Szarvas Csárda téren kell átszállni a 950-es buszra, de a lényegen nem változtat, mindkettő az Üllői úton van. Igazából nem tudod eltéveszteni az átszállást az utastájékoztató rendszernek köszönhetően. Zsírúj Mercedes buszokon minden ki lesz jelezve. De a pár éves Volvókon is. A kérdésed szempontjából a lényeg a 950-es való átszállás.
2013. jún. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nem éritek el az utolsó 200E-t akkor utána 900-as megy a reptérről. 950-esre át lehet róla szállni. Hogy hol? Ahol a busz 90%-a leszáll. De tán még a sofőr is bemondja.
2013. jún. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A jegy az ugyanaz minden járműre. Ha forgalmasabb helyen veszed meg előre, ahol van választék is, akkor érdemes átszállójegyet venni, az kicsit olcsóbb.
2013. jún. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! :)
2013. jún. 16. 12:52
 7/8 reszelo válasza:
zseblámpával
2013. jún. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Könnyen :))
2018. jún. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!