Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért ilyen drága a Vidámpark,...

Miért ilyen drága a Vidámpark, Aquapark és társaik?

Figyelt kérdés
Egy 4-5 fős családnak mélyen a zsebébe kell nyúlni, ha egyszer elakarnak menni pl. Mogyoródra.

2013. jún. 21. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom most mennyi az Aquapark Mogyoródon, mi talán 2 éve voltunk, akkor lehetett venni fél áron is jegyet, úgy egész tűrhető volt.


Vidámparkba is lehet olcsóbban venni jegyet.


De gondolom ez kb. minden hellyel így van. Aki árérzékeny az megtalálja a módját, hogyan lehet bejutni olcsóbban. És természetesen nem a bemászásra és egyéb illegális dolgokra gondolok :D Hanem pl. figyelni kell mikor van akció, kupon, akármi.



De amúgy nem drága ahhoz képest, hogy mit kapsz. Gondolj bele, hogy egy Mozi is van egy ezres legalább és ott csak 1,5 órát szórakozol. Ezeken a helyeken meg akár egész nap.

2013. jún. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Na megnéztem, most is van akciós jegy Mogyoródra. 5500 helyett így akár 4000-ért is vehetsz felnőtt jegyet, vagy 4200 helyett 3000Ft-ért diákjegyet, 2500Ft helyett 1000Ft-ért gyerekjegyet.
2013. jún. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azaz ez így 2 felnőtt 2 gyerek esetén éppen 10 ezer forint. Ez mélyen pénztárcába nyúlós? 4 ember egész napos szórakozására 10 ezer forintot áldozni? Értem, hogy van akinek erre se telik. De azért nem egy elérhetetlen dolog.
2013. jún. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Mert így is vannak annyian, akik kifizetik érte, hogy megérje nekik.

Ha nem lenne fizetőképes kereslet ezen az árszínvonalon, valószínűleg alacsonyabb áron is be lehetne jutni.


Amúgy tényleg érdemes lehet alkalmi akciókat figyelni, ha nem tudjátok magatoknak megengedni a jegyárat.

2013. jún. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az a 10 ezer forint csak a kezdet, mert valahogy el is kell jutni odáig, kocsival, vonattal, ki tudja milyen messziről. 2-3 gyereknél elég gyakori, hogy megkívánnak ezt-azt, fagyit, üdítőt, még akkor is, ha otthonról hoznak ételt. Mindezt összevetve a 10 ezerből a végén lehet hogy 20 ezer lesz. Azért ez már húzós egy napi szórakozásért egy átlag családnak nem gondolod?
2013. jún. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Egyetértek az utolsó válaszolóval.

Előtte lévő válaszoló: Légyszíves betudnád linkelni, hogy hol láttad az akciót? Én egyszerűen nem látom a honlapon.

Amúgy a kérdés nagyon illik pl. a Vidámparkra, ami állítólag azért zár be mert kevesen látogatják az ára miatt. Kevés játék van, rozsdásak és a Vidámpark területe elég csúnya. Az ár azonban (ezért a minőségért), magas.

2013. jún. 21. 17:11
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem kell link, megtaláltam
2013. jún. 21. 19:28
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nem értek egyet. Amit írsz ott nem a jegyár a magas, hanem az igényeid a kajára, piára valamint a közlekedés költségei és egyebek. Mert írásod alapján akkor is nagy lenne a végösszeg ha amúgy ingyenes lenne a belépőjegy :-) Szóval kár a belépőre fogni.



Vidámpark meg nem tudom mennyiért lenne számotokra jó ár? Ingyen vagy mi? :-) 2940ért lehetett belépőt venni. Amivel szinte mindenre akárhányszor felülhetsz. Ligetben vándor vidámpark árai sokkal durvábbak voltak gyereknapon: egyetlen menet dodgem 800 Ft!! Most tényleg sok két mozijegy ára egy egész napos szórakozásra?

Amúgy aki meg olyan szegény gyerek, hogy tényleg nem tud máshogy, azokat is be szokták vinni ingyen. Minden évben egy sereg szegény gyereket bevisz a gyermek étkeztetési alapítvány, mozgássérült alapítvány, stb.

2013. jún. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A Vidámpark meg azért zár be mert kell a hely az állatkertnek.
2013. jún. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Vidámpark meg nem tudom mennyiért lenne számotokra jó ár? Ingyen vagy mi? :-) 2940ért lehetett belépőt venni. Amivel szinte mindenre akárhányszor felülhetsz."


5.-ös vagyok.

Még egy kicsit vitatkoznék, habár én azok közé tartozom, akinek szerencsére nem jelent problémát az ár.

Én inkább azért tartom drágának a belépőt egy átlagos családnak, mert ha van pl 2-3 gyerek a családban és két felnőtt, nyilván a gyerekek szeretnek mindent kipróbálni és ki is használják az egész napot a csúszdázásra így az ő részükre a belépő ára elég reális. De a felnőttek lehet hogy a drága belépőért csak ülnek egy nyugágyban, maximum fürdenek egyet a medencében. Magamból kiindulva, én nem szoktam csúszdázni, de muszáj ott lennem a gyerekek miatt. Így szerintem akkor lenne jó, ha többféle belépőjegy létezne, és kapnának másmilyen karszalagot akik csúszdázni is akarnak, és másmilyent akik csak napoznak vagy fürdenek, tehát csak kísérőként vannak ott. Így gondolom jobban megérné a szűkösebb költségvetésű családoknak is.

2013. jún. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!