Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Milyen az élet a vidéki...

Milyen az élet a vidéki nagyvárosokban (kiváltképp Debrecenben, Szegeden, Miskolcon és Pécsett) Budapesthez képest?

Figyelt kérdés
2013. jún. 28. 22:43
 1/6 Kicsiria válasza:
81%

Miskolcon:

1:Veszélyes

2:Munkalehetőség nem sok

3:Ha nem bent élsz a városba nagyon kevés a lehetőséged bármilyen szórakozásra

De ha más megkőzelítésre gondoltál kérdezz nyugodtan:-)

2013. jún. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én pécs melett lakom, munka itt se a legtöbb, de ezek közül egyikbe sincs túl sok mivel mindegyik nagyon vidéken van, messze a központi régióhoz, Pécs szerintem szépnek nagyon szép, persze itt is vannak lepukkant részek, de nyáron nagyon nagy az élet a belvárosban, kellőképp nyüzsgős bár nem egy Budapest. Itt nem olyan rossz élni (szerintem).
2013. jún. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Én szegedi vagyok, elég jó a kulturális élet, buli helyszín viszonylag kevesebb van, de azok jók. Remek tanulási lehetőségek vannak, a belváros nagyon szép és a közlekedés is tűrhető. Munkalehetőség van, de persze lehetne több is.
2013. jún. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én meg debreceni vagyok, bár régóta nem élek ott, de ha minden jól megy hamarosan visszaköltözöm, annyira szerettem. Az emberek kedvesek, szolidabbak mint a pestiek és ez nekem nagyon fontos, hisz olyan környezetben érdemes élni ahol az ember jól érzi magát és jó a közösség.

Munka van, legalábbis ismerőseim mindig találnak, ha keresnek. Viszont arról szoktak panaszkodni hogy szórakozásra nincs elég lehetőség. Lehet hogy igaz, mi inkább a Hortobágyra jártunk át táborozni és hasonlók, szóval nekem nincs szórakozóhely igényem.

Alapvetően élhetőbb számomra mint Budapest, de minden városnak más az arculata, a hangulata. Külföldön is ezért szeretek várost nézni, megismerni egy város saját atmoszféráját, igazán különleges, mindnek saját hangulata van. Budapestnek sok része különleges , Buda és a Duna, a hidak stb, szóval Budapestnek is megvan a maga hangulata, de Pestiként ebből nem sokat látok, szóval nem tudom milyen lehet Budainak lenni, de biztos hogy sokkal hangulatosabb és élhetőbb mint Pest. Pl a 19. kerületet kedveltem Pesten belül, de azért Bp még így is egy élhetetlen zajos és büdös nagyvárosnak tűnik sok más csinos településhez képest. Ízlések és pofonok.

Szegeden minden tele van diákokkal hétvégénként, tehát jó lehet ott diáknak lenni, sokan szeretik, de engem nem fogott meg. Nagyon régi város és az Óváros, a városközpont is az ősi magyar szakrális térrendezés tudományát dicséri. Tehát nem csak kultúra van hanem pezsgő élet, de nekem mégsem jött be. Pécs érdekes lehet, ott még nem voltam, az alapján amit leírt az egyik előző szimpatikus. Amúgy meg az Erdélyi magyar városok is különlegesek, élhetőek, ha lenne jó erdélyi magyar egyetem akkor oda is érdemes lenne menni, de mivel román nyelv szükséges a munkavállaláshoz és a tanuláshoz ezért nem érdekel, mivel eszem ágában sincs románt használni.

2013. júl. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Pesten a XIX.kerületben lakom a melóm miatt, de Szegeden lakom amúgy. Pesten sok kerületben laktam (4-14-15-16-18). Szeged sokkal élhetőbb, bár a tömegközlekedés kicsit ritkább, de sokkal jobb minőségű (Pesten nemrég indult el a futár, Szegeden azt látom ez már nem új keletű, ugyanakkor új/újszerű szép állapotú járművek közlekednek, és nem zsúfoltak. Gyalog is egy csomó minden elérhető. Sokszor 2-3km-es távokra vannak a dolgok, nem 10-re:) Emberek barátságosak, levegő tisztább.)
2015. jan. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Még annyi, hogy Szegeden nagyon kevés a munka lehetőség sajnos, érettségim van, nem találok helyben melót:S
2015. jan. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!