Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Kerékpár szállítása ilyen...

Kerékpár szállítása ilyen esetben hogyan történik?

Figyelt kérdés
Vinni akarom a biciklimet magammal pestre. Nem IC-vel megyek, hanem sebes vonattal, de ugye arra is kell pótjegy. Akkor kell a biciklinek is vagy csak nekem? Illetve ott kell lennem a bicikli mellet végig (nincs kerékpárszállító kocsi) hogy a kalauznak tudjam mutatni a jegyet, vagy elmehetek onnan? Ugye az úgy van, hogy ha biciklit szállítok akkor az első vagy utolsó vagon peronján kell szállítanom amennyiben nincs bicikliszállító kocsi?
2013. aug. 31. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Kell kerékpár jegy!

Legtöbb vonaton szokott lenni legalább egy kis rész bringáknak. De ha semmi nincs akkor ahogy írtad vonat eleje és vége.

Én bringa mellett szoktam lenni mert féltem, de te azt csinálsz amit akarsz. :-)

2013. aug. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
az oké, hogy kell jegy, de pótjegy is?
2013. aug. 31. 14:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Kerékpár viteldíj a pontos neve, az kell csak a bringának. Ha Magyar kerékpáros klub tagja vagy akkor kedvezményes kerékpár viteldíjat is vehetsz.


Plusz neked a jegy ami amúgy is kéne bringa nélkül is. Ha kell pót jegy akkor az is, tehát ugyanúgy mintha bringa nélkül mennél.

2013. aug. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha van kerékpárszállító kocsi, ha nem, külön jegy akkor is kell hozzá. És jól tudod, első vagy utolsó vagon, arra viszont úgy tudom, nincs szabály, hogy a bringád mellett is kell maradnod, csak hát ki szeret kockáztatni? Én a magam részéről még kerékpárszállító kocsiban sem mertem otthagyni soha a biciklim, mert nem egy ismerősöm kerékpárjáról szereltek már le egy-egy alktarészt, vagy épp vitték az egészet...
2013. aug. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hát ott tudom ellenőrizni, oké, hogy nem a vonat másik végére ülök:D
2013. aug. 31. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!