Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Diákbérlet, MÁV-jár vagy nem...

Diákbérlet, MÁV-jár vagy nem jár? Ha kikérem és szerintük szabálytalan, akkor mi történik? Leellenőrzik vagy csak a jogviszonyt nézik?

Figyelt kérdés

X városban tanulok, Y városban lesz gyakorlatom.A többiek busszal mennek,én utólag csatlakozom.Vonattal mennék.Ez csak egyszeri alkalom,de én szeretnék bérletet venni(később még ki szeretném használni szakdolgozat írás miatt és így jobban megéri).Felhívtam a MÁV információt,ahol azt mondták hogy egyszerűen ki kell töltenem ezt: "Igazolás a tanulók vasúti kedvezménye igénybevételéhez" és aláhúzni a szakmai gyakorlat részt.

Ha ez csak egy gyakorlati kurzus és nem kapunk igazolást a cégtől,csak a tanár ad jegyet,hiába több napos....Mi van ha mondjuk elbukom a kurzust? Akkor a bérletet is jogtalanul vettem igénybe?


2010. ápr. 22. 15:16
 1/6 anonim válasza:
Ha van diákigazolványod vagy igazolásod igényelhetsz diákbérletet. Fontos, hogy kérj hozzá igazolást és töltsd ki rendesen! Általában a kalauzok nem szokták kérni csak a bérletet, de azért jó ha nálad van. Tőlem 3 év alatt talán 2-szer kérték. Az iskolának vagy a cégnek kötelessége adnia igazolást, hogy be tudj járni tanulni. Érdeklődj az intézményben! Ha elbukod a kurzust akkor sem vetted jogtalanul igénybe a bérletet mivel ott tnaultál.
2010. ápr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Szerintem simán megveheted a bérletet, ha rajta van a diákigazolvány számod nem fognak zaklatni miatta. Nagyon ritkán szívóznak az igazolással, felénk kb soha. (Bp-Szolnok)
2010. ápr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Igazolás a tanulók vasúti kedvezménye igénybevételéhez" -önmagában elég a diákigazolvánnyal?

Vagy kell más is hozzá?

2010. ápr. 22. 20:31
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom az 50%-os diákkedvezményt igénybe veheted a 90%-os szól otthon és iskola közötti szakaszra. Ha van diákigazolványod, akkor simán kiadják, az igazolást kérni hozzá sem tart sokáig, max 5 perccel több. Én javarészt inkább buszozok. Ott bérleteseket kegyetlenül szivatják nálunk az igazolással :S
2010. ápr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Első vagyok

Ha van diákigazolványod akkor minden további nélkül jogosan megveheted a bérletet és ingyen kérhetsz hozzá igazolást:)

2010. ápr. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ja és az utolsó kérdésedre is válaszolok:elég:) Csak figyelj hogy ki legyen töltve rendesen az igazolás és a bérleten rajta legyen a diákigazolványszám. Mindig legyen nálad a bérlet, a diákigazolvány és az igazolás amikor utazol.
2010. ápr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!