Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ha befele ellenőriznek a BKV...

Ha befele ellenőriznek a BKV ellenőrök, és érvénytelen a bérletem/jegyem, van joguk megbüntetni?

Figyelt kérdés
Ugyanis nem vettem igénybe szolgáltatást, tehát szó nélkül mondhatnám azt, hogy akkor sorry, lyukasztok egy jegyet/mégse utazok. Valakinek tapasztalat?

2013. szept. 8. 00:16
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Nincs, de BKV ellenőrök nem is szoktak a metrón befelé ellenőrizni, csak kifelé. Befelé azok biztonsági őrök, akik nem is büntethetnek.
2013. szept. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Elsőnél a pont.
2013. szept. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Jaja befelé csak elrettentésnek vannak ott. Figyeld meg, hogy a karszalagjuk is másmilyen mint egy valódi ellenőrnek!
2013. szept. 8. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2013. szept. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a cikket! Bár az nincs benne, amit kérdeztem, viszont eljutottam ahhoz a hivatalos rendelethez, ahol ezt leírják, igaz nem friss, de a lényeg itt van:


"12000 Ft pótdíjat köteles fizetni az, aki

– jegy nélkül, érvénytelen jeggyel, bérlettel, utazási igazolvánnyal kísérli meg az utazást,

illetve valamilyen kedvezményt jogosulatlanul vesz igénybe,

– olyan bérlettel vagy diákigazolvánnyal, úti okmánnyal kísérli meg az utazást, amelyhez

tartozó értékszelvényre, kerékpárbérletekhez kiadott füzetre a bérletigazolvány,

diákigazolvány, egyéb okmány sorszáma nincs ráírva, vagy a ráírás nem a 3. § (3)

bekezdés előírása szerinti, vagy a bérletigazolvány vagy diákigazolvány nincs kitöltve,

illetve érvényesítve, a kiindulási és a célállomás nincs rábélyegezve,"


NA szóval, ha már megkísérli az utazást, akkor is büntethető az emberfia, ergo, ha pl. elnézed a jegyet, és véletlen olyat kezelsz, amit már egyszer kezeltél, és bemutatod, és lebuksz, büntethetnek, és nem mehetsz vissza (elvileg) egy jót lyukasztani. Fincsi...


Forrás:


[link]

2013. szept. 8. 19:07
 6/8 A kérdező kommentje:
Nyitott szemmel járok majd, de nekem úgy tűnt eddig, hogy normál ellenőrök ellenőriznek befele is! Legalábbis ahol én járok (Ferenciek tere, Kálvin, Deák).
2013. szept. 8. 19:08
 7/8 anonim válasza:
Egyébként nem BKV ellenőr, hanem BKK. Ha már ennyire bliccelni akarsz legalább tudd kinek okozol kárt...
2013. szept. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Befelé még mindig nem ellenőrök vannak. Nem nézted meg jól. A különbséget majd akkor veszed észre, ha ellenőrt is látsz. Pl. egy olyan metrómegállónál ahol épp ellenőriznek kifelé ott tisztán láthatod, hogy más a karszalag is és ők tényleg alaposabban ellenőriznek, sokkal nehezebb náluk átcsúszni. Akik befelé vannak azoknál 99%, hogy átjutsz bármit mutatsz fel.
2013. szept. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!