Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Tata városáról mi a véleményet...

Tata városáról mi a véleményetek? (kirándulás szempontjából)

Figyelt kérdés
Most vasárnap egy napos kirándulást terveznénk vmerre, Bp-től nem túl messze. Tata ilyen szempontból jó hely? A városon belül mennyire vannak közel a látnivalók? Lehet ott vmit csinálni? Autó nincs, tömegközlekedéssel megyünk.

2013. szept. 24. 00:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%
Tata nem valami szép város!A tó környéke kivételével.Amit esetleg érdemes megnézni az a vár!Ha szeretsz golfozni akkor jó pénzért azt is lehet.
2013. szept. 24. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
89%

Hatalmasat téved az előttem szóló. Én oda jártam középiskolába. Szerintem gyönyörű hely. Az Öreg tó valóban mesés, és a vár is csodás ez igaz, de hogy nem lenne más látnivaló? Akkor sorolom. Ott van a cseke tó, az Angolkert, az Agostyáni Arborétum, az Eszterházy-kastély, Old Lake Kalandpark, soroljam még? :D

Mind egytől eggyig nagyon gyönyörű és egy kis kirándulásra szerintem jobbat nem is lehet választani. Régebben rengeteget sétáltam ezeken a helyeken és mindig remek érzés fogott el mikor ott voltam. Csak is ajánlani tudom. 22/f

2013. szept. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Én viszont Tatán is lakom!Az Old Lake Kalandpark 4800ft a családi jegy. neméri meg az árát mert drága.Az Eszterházy-kastélyt meglehet nézni 200ft/fő .Az Angolkert és az Arborétum az elfogadható de azért nem utaznék egy percet sem.Tatát egyébként kerékpárral érdemes kőrbejárni,úgy viszont egy élmény.
2013. szept. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
83%
Tata igen is szép hely. Az élővizek városa. A természet gyönyörű, szerintem egy olyan nagyváros mint Budapest, egy kis pihenésre tökéletes. A pálmát az öreg tó viszi és persze a vár, aminek jeles története van. Minden évben megrendezik itt a Tatai Patara történelmi fesztivált is. Ott a Cseke tó a műromokkal, ami elég szép látnivaló. Az Eszterházi kastély is meseszé. Egyéb érdekességek: Kilátótorony a Kálvária domb tetején, Geológia múzeum szintén a dombnál. Nagytemplom, amit Felner Jakab építetett, És persze a város többi része, amit nincs elég időm leírni. Remélem ellátogatsz a városba, nagyon gyönyörű hely.
2013. szept. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat! :)


Az Arborétumhoz nem kell sokat utazni a városból?

Az lenne a jó, ha 2-3 dolgot meg tudnánk nézni sétálgatva, enni egyet, aztán haza :D Ahogy értelmezem a tó és a vár közel vannak egymáshoz. Vannak ott ilyen kis árusok, sétálók, van élet?

Busszal vagy vonattal érdemes Bp.-ről utazni? Melyik állomás van közelebb a tóhoz?

2013. szept. 24. 21:48
 6/11 anonim válasza:
100%
A vár a tó Partján fekszik, szóval ezt a kettőt mindenképpen érdemes beiktatni. Tőlük úgy 10 perc sétára van a buszvégállomás, szóval buszozni talán célravezetőbb. A várnál nincsenek árusok, főleg így Ősszel. Szoktak rendezvényeket tartani ezeken a helyeken, akkor van tele árusokkal. De ha megnéztétek az Öreg tót ami nem kicsi és a várat is akkor ha van erőtök az Eszterházy kastélyt is meg lehet nézni, az sincs olyan messze tőle. Ha enni akartok, akkor Tatabánya felé a főúton sok kávézó, hangulatos helye, éttermek és pizzéria is található.
2013. szept. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Azt kihagytam, hogy az Angol kert is úgy 15 perc sétára van az Öreg tótól. Az Arborétum gyalog kicsit messze van, szinte Tata túl oldala.
2013. szept. 25. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy szép Tata, érdemes odamenni. A többit amit tudok, már leírták :)
2013. szept. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Most már az időjárástól is függ..
2013. szept. 26. 17:53
 10/11 anonim ***** válasza:
82%
Tata gyönyörű város, csak ajánlani tudom. Nagyon jó kirándulóhely. Ha vonattal érkezel Tóvároskert megállóhely szállj le. Innen 10-15 perc az angolpark. Továbbhaladva 10 perc alatt megközelíthető az Öreg tó és a Vár. Ha busszal érkezel, kb 5 perc alatt a várnál/tóparton vagy. A Várkapu elől óránként jár a városnéző kisvonat. A tavon hajókázni is tudtok, több hajóállomás is van. AZ arborétumot nem hagynám ki. Szerintem gyönyörű. Az autóbusz állomásról mennek ide buszok, az út mindössze 15 perc. Tata(Agostyán), Arborétum bejárati út megállóhelyen kell leszállnod, a megálló a bejárat előtt van. Az összes busz jó neked ami Agostyán-Tardos-Tarján útvonalon közlekedik. Visszafelé, ha esetleg itt végeztek, már mehettek Tatabánya felé is. Ez azt jelenti, hogy nem Tata felé, hanem az ellenkező irányba kell utaznod. Tatabánya autóbusz végállomáson kell leszállnod. Innen Busszal vagy vonattal mehetsz vissza Budapestre. (A vasútállomás és az autóbusz állomás egymás mellett van)
2013. szept. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!