Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Sárga színű BKV-s vonaljegy?

Sárga színű BKV-s vonaljegy?

Figyelt kérdés
Hello! Kérdésem az lenne,hogy a narancssárga színű BKV-s vonaljegy még mindig használható-e villamoson,metrón stb,mert mindenkinél fehéret látok.Köszönöm!(:

2013. dec. 30. 20:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mi van ráírva? Én úgy tudom, hogy ami 2011, 2012 azt még holnap el kell használni VAGY még 3 hónapig, 2014.01.01-től 2014.03.30-ig az akácfa utcában becserélik. A 2013-as jegyeket fogalmam sincs meddig lehet használni.
2013. dec. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A fehéret automata adja. A kinegrammos jegy holnap még használható.
2013. dec. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

"A fehéret automata adja."


Meg a pénztár.

2013. dec. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Amin van hologram az korlátlanul jó vagy nem??? Annak idején amikor bevezették sok éve a hologramos jegyeket akkor ezt mondták. Nekem is van narancssárga tömb jegy évek óta, mert csak tartalék, hiszen bérletem van.
2013. dec. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kinegramm, de ezen nem veszünk össze.

Igen így volt, de arról volt szó, hogy jövő évtől teljesen átalakul az egész tarifarendszer. Pl. a metrón csak kártya lesz, szektorokra lesz osztva stb. Nincs pontos infóm. A lényeg az átalakíítás, s hogy ezért most már az új évben nem lesz érvényes semmilyen korábbi jegy és bérlet.

Nem látom jelét a gyakorlatban.

A beléptető kapuk sincsenek sehol felszerelve. Corvin-negyednél tesztelgetnek, nem sok sikerrel.

2013. dec. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

" nem sok sikerrel."


??? Nem sok sikerrel?

Milyen sikert várunk el egy üveg kaputól, ami gombnyomásra kinyílik? Szolgáljon fel egy szelet házi krémest? Az lesz a siker?

2013. dec. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ok bocs nem tudtam a pontos nevét :-)


Én tisztán emlékszem, hogy régen lejárt néha a régi jegyde amikor bejott ez a kinegrammos akkor forradalmi újításnak hirdették, hogy ez korlátlanul jó lesz!

2013. dec. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
51%
Én úgy tudom, hogy azok nem használhatók már, amiken 2013 előtti dátum van. Ami azért érdekes, mert 2013 első felében is szinte csak narancssárga jegyeket adtak el, nekem is van még egy ilyen tömböm. De hallottam olyasmit is, hogy amin BKK-embléma van, az mind jó.
2014. jan. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Mellettem egyszer kérdezték az ellenőrtől, hogy a régebben vett jegyeket meddig lehet felhasználni, és ő azt mondta hogy korlátlan ideig. És én is utaztam már a forgalomból régen kivont metró átszálló jeggyel, és elfogadták, úgyhogy szerintem használható.
2014. jan. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Túrtam egy kicsit a google-t a témában:

[link]

[link]


"Az eseti jegyek (vonaljegy, helyszínen váltott vonaljegy, 10 db-os gyűjtőjegy, átszállójegy, metrószakaszjegy, környéki vonaljegyek) korlátlan ideig biztosított felhasználhatósága megszűnik: ezek a jegyek a rajtuk feltüntetett ár érvényességi idejét követő év végéig használhatók fel utazásra, ezt követően további 3 hónapig értekben becserélhetők új áras jegyekre. Pl. a 320 Ft-os vonaljegy (függetlenül attól, hogy a 2010. februártól 2012. decemberig terjedő időszakban mikor vásárolták) a 2013. januári viteldíjváltozást követő egy évig, tehát 2013. december 31-éig használhatók fel, majd 2014. január-március időszakban az akkor érvényes áron forgalmazott vonaljegyre cserélhetők. A 2010. február 1. előtt vásárolt, kinegrammal ellátott BKV-jegyek is 2013. december 31-ig használhatók fel utazásra. Ez az intézkedés egyúttal az elektronikus jegyrendszerre való fokozatos átállást (a régi jegyek fokozatosan történő kivezetését) is szolgálja."

forrás: [link]


[link]

2014. jan. 2. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!