Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Bejárás vagy Kollégium?

Bejárás vagy Kollégium?

Figyelt kérdés

30 km távolság, 45 perc

A gimnáziumnak nincs saját kollégiuma, más iskolához tennének be ha koleszos lennék.



2014. febr. 22. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan sok idő, hogy ne tudj bejárni, de ha megadják a kollégiumot, akkor igazából rajtad múlik, hogy mit szeretnél.
2014. febr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nekem kb. egy órát kellett buszoznom, de kinyírta az idegeim. Hosszabb távon nem ajánlom.
2014. febr. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én naponta, irányonkét 1,5-2 órát utaztam a munkahelyemre, és semmi bajom nem volt. De nyilván egyén függő, hogy ezt ki hogy viseli.
2014. febr. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
én kb. 50 km re laktam a sulitol, busszal 50 perc volt...de inkább beköltöztem a sulitol 20km-re lévö kollégiumba :D (Békéscsabán volt az iskola, a kolesz meg Békésen) én elötte is 5 évest kollégista voltam (14en voltunk egy szobában), én semmiképp se akartam bejáros lenni...
2014. febr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
88%

2. vagyok, nekem azért nyírta ki, mert rengetegen utaznak be reggel, és délután hazafele is. Folyamat megy a lökdösés, a harc azon, hogy ki jut fel hamarabb. És a volán még elegendő buszt sem indít, ezért sokszor jellemző, hogy az első ajtóig préselődnek be emberek. A fűtés katasztrófa, vagy nincs, vagy a kabátodban megolvad a műszál olyan meleget tol a fűtőtest. Nyáron a légkondi csak a normálisabb buszokon van, ami igen kevés, de azokon sem mindig kapcsolják be.

Szerencsére 1,5 éves a suli, és már csak pár nap van hátra, szóval már nincs értelme koleszt kérni, de ha 4 évig kellene ezt csinálnom, akkor biztos beköltöznék.

Persze ez a helyi busztársaságtól és adottságoktól is függ.

2014. febr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
45 perc miatt koli? Pesten belül bárhová 1-1,5 óra minimum az út, ha nem a belvárosban laksz. Hidd el nekem, addig jó, amíg nem kell koliban laknod, a nagy részük olyan állapotban van, hogy annál egy cigányputri is igényesebb.
2014. febr. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én imádtam a kollégiumot...7 évig voltam koleszos. akkoris koleszba mentem volna, ha a saját városunkban tanultam volna :D nekem kellett ennyi szabadság..hogy ne a szüleimmel lakjak.
2014. febr. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%

A kollégiumi élet megtanít az önállóságra, a világ másképpen látására; továbbá életre szóló barátokat szerezhetsz. Nem lesz könnyű kollégistának lenni, ugyanis biztos lesz vitád 1-2 emberrel, de ezen viták rendeződését közösen tudjátok megoldani.

Középiskolás koromban 2 órát utaztam, kiköltöztem a koliból, mert honvágyam volt. Mostanra már beláttam, hogy nagyon buta voltam.

45 perc valóban nem nagy távolság, de függ az utazó közönségtől és a közlekedési eszköztől is. A buszozást nem szerettem, mert havonta 1-szer valaki mindig behányt és nem a legkellemesebb hányásszag mellett zötykölődni.

(Mondanom sem kell, hogy ezen romák nem tudtak nejlon zacskót használni).

Vonattal más a helyzet. Kényelmesebb. Ha büdi van, max átmész a következő kocsiba.


Neked kell eldönteni. Ha újrakezdhetném, tuti kollégista lennék.

2014. febr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!