Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kollegista vagyok de nem...

Kollegista vagyok de nem érzem magam hól a bőrúmben, megérné bejárósnak lenni? (többilent)

Figyelt kérdés
Bajára járok iskolába koleszban lakok és nagyon nem szeretem kényelmetlenek az ágyak, rossz a kaja ,sok a szabály. Hatvan kilométerre lakok Bajától másfélóra az ut, lenne normálisan busz ami 7:20ra be is ér. Sőt amikor hétfőn gyakorlatunk van amire fél nyolcra kell beérni akkor is van busz . Vajon megérné bejárósnak lennem ?? gobdoljatok a busz bérletre megilyesmire is !

2014. jan. 5. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:

gondoljunk a buszbérletre, csakhogy fogalmunk sincs, neked az mennyibe kerül, mennyi a koli, stb.

ha annyira rosszul érzed magad a koliban és inkább utazgatsz, akkor ne legyél kolis.

2014. jan. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet albérelni is, de napi 3 óra utazás nem a világ, még kibírható.
2014. jan. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én is világ életemben másfél órát utaztam oda, másfelet vissza, iylen kcsi távolságra nem is kaptam volna kolit.... Nem vészes egyáltalán, legalbb addig is tudsz tanulni!
2014. jan. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kezdetben én is koleszos voltam, nagyon szenvedtem, pedig alapvetően egy közösségkedvelő lány vagyok. Aztán már annyira elfajult a helyzet, hogy fizikai tüneteket is produkáltam, így hazajöttem. 70 km-re laktam attól a helytől, ahova középiskolába jártam. Minden nap 5:25-kor indultam itthonról és leghamarabb 5 után értem haza.


Jelenleg is hasonló a helyzet, de azóta már egyetemista vagyok. Naponta utazok be, 100 km távolságra, a bérletem 7120 Ft-ba kerül. Általában 8 óra után érek haza, 3 alkalommal szállok át másik buszra, vagy buszról vonatra.


Nekem megérte, itthon sem volt ebből soha probléma, pedig elég gyakran előfordul, hogy nincs csatlakozásom, ezért hozni-vinni kell a 10 km-re fekvő városba a buszhoz. Szerintem a diákbérlet nem kerül annyiba, mint maga a kollégium. Kaját nem kell fizetned, mivel hordhatod otthonról, este pedig már tudsz főtt ételt enni otthon. Könnyen hozzá lehet szokni az új rendszerhez, a korábban való keléshez és az utazáshoz. A buszon rengeteget lehet tanulni szerintem, és ha fáradt vagy aludni is tudsz.


21/L

2014. jan. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!