Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mit érdemes megnézni Miskolcon...

Mit érdemes megnézni Miskolcon-Lillafüreden és mit érdemes elkerülni?

Figyelt kérdés
Lillafüredre megyünk a párommal 5 napra (nem most, csak már most elkezdtük tervezni a nyaralást). Mi az, amit érdemes megnézni a vízesésen, a barlangfürdőn és a diósgyőri váron kívül? És hová ne menjünk? Hallottam, hogy vannak nagyon rossz környékek arra, ezért szeretnék tanácsot kérni. Eddig akárhol voltunk (Pécs, Siklós, Veszprém), sétálás közben mindig sikerült akaratlanul megtalálnunk a cigánysort, most szeretném ezt kihagyni, ezért kérdezem, mit kerüljünk el. Vonattal megyünk, a vasútállomás milyen környék? (Bár, az egyik városban sem a legjobb hely). Köszi a válaszokat!

2014. márc. 1. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lillán a Palotaszálló, a vízesés és a Hámori tó van.

A Barlang fürdő Miskolc-tapolcán van, a vár pedig Diósgyőrben. Ezek mind szinte ellentétes irányok több (akár 10km-re) kmre egy mástól.

Ha Miskolcot nézzük érdemes elkerülni a Búza tér környékét, a zsolcai kapu zegzugait és a fonoda-szondi telep környékét és a selyemrét környékét. De oda csak nem fogtok sétálni. Ha csak nem a Károly szállóba szálltok meg, mert az ott van.

Én elmennék a vadasparkba, (nem csak mennék megyek is), Lillán ott van még a József Attila szobor. Tapolcán pedig a bob pálya, csónakázó tó. Tavasszal és nyáron nagyon kellemes hely.

2014. márc. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válasz adó kihagyta hogy az avast kell elkerülni de azt fel lehet ismerni. (HATALMAS BÉRHÁZTÖMBÖK) viszt lillán a palota szállóban érdemes megszállni. Perecest is kerüljétek a többi hely szép és nyugis. Alsó-Felsőhámor gyönyörű falusi vidék ahogy elhagytuk Diósgyőrt. Viszont Lillára kimenni érdemes mert az út ami kivezet vagy a kisvasút egy élmény. Most egy ismertető. Miskolcon valami vagy nagyon szép vagy csúnya és ez alapján lehet tudni a dolgokat. De szerencsére mára már egyre szebb és biztonságosabb és szimpatikusabb a város. Már nem veszélyes ha elkerülöd ezt a pár rossz helyet. Viszont Miskolcon a Tiszai Pályaudvar a többi magyar nagyvárostól eltérően egész szépen megvan csinálva. Vannak nagyn jó éttermek. és éjjel gyönyörű szép a város(mint ha egy nagyobb világvárosban lennél) és már kilométerekről is. Végül is nagyon nem lehet eltévedni max ha betévedsz valamelyik lakótelepre mert ott minden ugyanúgy néz ki. De Miskolc (Diósgyőr felé haladva) hosszú város ezért kiismerhető.
2014. márc. 2. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jah és ezt kihagytam hogy ezek a rosszabb helyek szerencsére eldugott helyen vannak tehát így mondhatni veszélytelen és biztonságos a város. A belváros meg kb ugyanaz mint pest itt sincs veszély meg a házak stílusa is annyi hogy még nyáron is valahogy ki van díszítve. És változatos a város ez tetszik nekem benne. Már több nyarat is itt töltöttem. Összességében szép város.
2014. márc. 2. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%
Tapolcán a barlangfűrdőt érdemes kipróbálni!
2014. márc. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én a csepkőbarlangot, a barlang fürdőt, a bob pályát ajánlanám!Viszont a miskolci állat kertet semmi képb se! Nincs ott semmi érdekes! Mikor bementünk és megláttam az első állatot már kezdtem megörülni, hogy ez tök jó áollatkert.De minél jobban mentünk befele már azt néztem, hogy hol lehetne minél hamarabb kijutni!
2014. márc. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!