Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Volt már benned kullancs?...

Volt már benned kullancs? Vagy ismerősödben?

Figyelt kérdés
Mennyire gyakori az, hogy kiránduláskor kullancs megy emberbe? Azt tudom, hogy kutyában gyakori, de emberben mennyire gyakori? Használsz-e kullancsriasztót kiránduláshoz? Én nem használok és 30 év alatt 2 db volt bennem, kb. évente 4x járok kirándulni erdős helyen.
2014. ápr. 24. 07:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az idén a kullancsok már nagyon aktívak, ott is jelen vannak, ahol idáig nem voltak és nagyon fertőzőek. Tehát nagyon óvatosnak kell lenni, mert ha nem védekezel, ráfázhatsz.
2014. ápr. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
És nemcsak a kifejlett egyedek, hanem már az aprócska imágójuk is, vagy mi a nevük, ugyanolyan veszélyesek.
2014. ápr. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Magas fűben igencsak ott vannak már. Nem kell riogatni a népet kollektíve, #1. Van Mo. térkép erről, fertőzöttségi. Eltérőek a körzetek. Van, ami kifejezetten veszélyes, máshol magadba engedheted őket, mert nem lesz bajod. A közhiedelemmel ellentétben felülről (levelekről) nem támadnak, mindig alulról. Zárt alsórész ajánlott. Én nem használok, mert az évek alatt megtanultam magamra figyelni ezügyben (is). Általában kezdők, fiatalok találnak meg és a jelek (motoszkálás a szőrszálak közt, viszketés, gyanús tevékenység) mellett gondolom nem jókor vagy nem elegendő érzéstelenítőt adagolnak és megérzem. Meg hát viszket is. Olyan stádiumban fülelem le őket, amikor még csak járkálnak a bőrfelületen, illetve körömmel még eltávolíthatók. Ilyenkor mindig elgondolkodom és nem értem, hogy a többi ember hogy nem veszi ezt észre.

Mondják még azt is, hogy egyénfüggő, vércsoportfüggő. Ez utóbbi nincs alátámasztva, ahogy tudom.

2014. ápr. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Sajnos már a fővárosi közparkokban is megjelentek a kullancsok, mert az EU tiltja az irtásukat.
2014. ápr. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Azt gondolom, kissé el van túlozva a gyógyszerlobby miatt a dolog és inkább kutyákba mennek, mint emberekbe. A TV-ben azért riogatnak, hogy mindenki vásárolja a sok oltást, szert, tesztet. Nem?
2014. ápr. 24. 10:15
 6/11 anonim válasza:
Hát azért nem gondolom.. Láttál már agyhártya gyulladásos beteget? Lebénulva? Vagy egy fincsi kis lyme-hatás? A kullancs igenis veszélyforrás, ezt nem vitathatjuk el. De túldimenzionálni sem kell, csak figyelni, ahogy már írtam is. Terep és fertőzőttségi körzet függvényében pedig kullancsriasztót használni. Túra után átnézni magunkat, ruháinkat.
2014. ápr. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát éppen ez az, hogy nem láttam. Talán gyerekkoromból emlékszem egy ismerősre, akinek volt ilyen kullancstól kapott agyhártyagyulladása, (kiheverte) de azóta sem hallottam senkitől ismerősi körömben, hogy bárki megbetegedett volna kullancstól.
2014. ápr. 24. 11:07
 8/11 anonim ***** válasza:
bennem 3szor volt..egyszer egy pesti parkban kaptam el, kétszer "falun"- Körös parton.
2014. ápr. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bennem egyszerre volt 2, Ausztriában. A vicc az, hogy hosszú nadrág volt rajtam és a térdem fölött, meg a combhajlatomban volt.
2014. ápr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xeniah ***** válasza:

Nem hinném, hogy csak riogatás lenne a Lyme-kór fertőzés terjedéséről szóló hír. Az orvosoknak bejelentési kötelezettségük van a Lyme-kór megbetegedésekre vonatkozóan, így pontos statisztika készül a fertőzések számáról. Bennem mindig akadt kullancs, amikor gyerekként a hegyekbe mentem kirándulni, hála Istennek, nem fertőző kullancs volt. Most megint tervezünk egy kirándulást, biztos, hogy fogok kullancsriasztót használni. Jobb megelőzni a bajt.

[link]

2014. máj. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!