Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Aki ismeri a hajagi rádióállom...

Aki ismeri a hajagi rádióállomást. Lehett ott sugárzásveszély? És kismoszkvában?

Figyelt kérdés

2014. jún. 7. 13:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogy hajagon és kismoszkvában (mi a franc az?) mi van konkrétan azt nem tudom, de azt igen, hogy a rádióadók nem bocsátanak ki ionizáló sugárzást.


Egyesek szerint más - nem ionizáló - elektromágneses sugárzások is károsak lehetnek az egészségre (rádió, radar, mikrosütő, mobiltelefon stb.) Ez, ha igaz is, legfeljebb akkor jelenthet valódi kockázatot, ha mondjuk 30 évig dolgozol egy nagyteljesítményű radarállomáson. Ha odamész kirándulni egy fél napra, biztosan nem lesz semmi bajod.


Ez vitatott téma egyébként, vannak akik a mobiltelefon és a mikrohullámú sütő sugárzásában is halálos veszélyforrást látnak, de ennek nem igazán van tudományos alapja.

2014. jún. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Azóta rákerestem ezekre a helyekre, most már jobban értem, mire megy ki a kérdés.


Hajag: Ha azt a telepet valóban csak rádiózásra használták, akkor semmi ok arra, hogy ott sugárveszély legyen. Az ott levő atombunker nyilván az ott szolgálatot teljesítő katonák védelmét szolgálta egy esetleges atomtámadás ellen.


Kis-Moszkva: Úgy tűnik, hogy ezen a telepen viszont atomfegyvereket is tároltak. Ha csak tárorlátk őket (értsd nem szedték szét, rakták össze stb.) akkor itt sem valószínű, hogy bármi is sugározzon. Ha ennél kényesebb műveleteket is végeztek (amit nem hiszek), akkor nem kizárható, hogy néhány helyiséget elszennyeztek.

2014. jún. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!