Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapestről Esztergomba...

Budapestről Esztergomba hogyan jutok el átszállás nélkül és kb. mennyibe kerül a jegy? Illetve milyen látványosságok vannak a Bazilikán kívül?

Figyelt kérdés
Aki esetleg naponta ingázik, mivel jár? (autón kívül, persze). Oda mennénk nyaralni,de elég körülményesnek tűnik az utazás, illetve fogalmam sincs mik a látványosságok.

2014. jún. 17. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Es egeszen pontosan HONNAN akarsz atszallas nelkul odajutni Kolozsvarrol, Miskolcrol, vagy Pecsrol?
2014. jún. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A google útvonaltervezője pontosan megmutatja az eljutás módját.

[link]


Írd be a kiindulási és a célállomást és a kis busz ikonra kattints rá.

Az eredmények közt közvetlen linket fogsz a busz- és a vasúttársaság oldalára találni.

2014. jún. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van Volán is, meg MÁV is.

Nézd meg a www.volan.hu és www.elvira.hu oldalakon, hogy melyik menetrend jobb neked.


Látnivalók:

[link]


Vagy át is sétálhatsz Párkányba...

2014. jún. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az első válaszadónak csak annyi, hogy benne van a kérdésbe a válasz, hogy honnan.


Néztem a máv oldalát, de ott valami vonatpotló buszt írt,de nem közvetlen járat.Ezért érdekelt volna, az aki esetleg naponta teszi meg ezt az utat, hogy most épp hogyan lehet megoldani (kocsi nélkül).

A linket köszönöm szépen.

2014. jún. 18. 09:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Átszállás nélkül a vonat lenne a legtökéletesebb, legkényelmesebb és leggyorsabb megoldás a Nyugati pályaudvarról indulva, főleg hogy szuper új vonatok szoktak arra járni. Viszont! Sajnos épp felújítás van azon a vonalon! Épp azért jelez buszt az elvira.hu.


Nem járok arra, így nem tudom meddig tart még a felújítás és azt sem,hogy hol dolgoznak épp. De úgy tűnik Piliscsabáig visz pótlóbusz (Árpád hídi buszpályaudvarról), és Piliscsabától jár a vonat. Szóval itt ugyan át kell szállnod a pótlóról a vonatra, viszont ettől függetlenül 1 db vonatjegyet kell venned Bp-Esztergom távra, nem kerül többe a buszozás miatt.


Gondolom van távolsági buszjárat is a Volánnál, azt is nézheted és akkor nem lesz átszállás...


Vagy ha kell egy kis extra, akkor mehetsz kirándulóhajóval is, de az sok-sok óráig tart! :-)) Viszont élmény!


Továbbá kereshetsz sofőrt valamelyik "telekocsis" oldalon, de az mindig biz9onytalan...


Látványosságokra pedig keress rá a gugliban!

2014. jún. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia. Én itt lakom Esztergom mellett, tudok neked segíteni.

Nos, ahogy már írták, a vasútnál felújítás zajlik, ezért egy szakaszon vonatpótló autóbuszok járnak, majd át kell szállni a vonatra. Én az itteni MÁV-körülményeket nem igazán szeretem.

A vonatpótló autóbuszok egyébként Bp. Árpád-híd autóbusz-állomásról indulnak. Viszont van lehetőséged Volánbusszal is eljutni Esztergomba. Ezek a buszok félóránként mennek általában napközben és szintén Bp. Árpád-híd autóbusz-állomásról indulnak. 800-as a járatszámuk egyébként.

Én személy szerint inkább a buszt ajánlanám, mert a vonat elég messze tesz le a belvárostól, a busz pedig bemegy a város központjáig, a pályaudvarra. Olyan 1000 Ft. körül mozoghat a jegy amúgy, a menetidő meg olyan 1,5 óra max., ha nincs dugó.

Esztergomban már a Bazilikában is van csomó látványosság magán a templomon kívül (kripta, kincstár, kupola), illetve a Bazilika mellett van a falújított Vár és Vármúzeum is. De vannak régi templomok a Vízivárosi részen, ha érdekelnek, érdemes azokat is megnézni, illetve a Szent Tamás hegyen lévő kápolnától csodás kiltás nyílik a Bazilikára és a városra is. Ide lépcső felvezet a városból. A Széchenyi-téren meg a Kis-Duna sétányon lehet lazulni esténként, valamint Párkányba is átsétálhatsz egy jó kis szlovák sörre, még Eurót sem muszáj váltani, elfogadják a forintot is a legtöbb helyen. :)

2014. jún. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.
2014. júl. 5. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!