Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mi a véleményetek a Balatonról?

Mi a véleményetek a Balatonról?

Figyelt kérdés

Nyáron elmennénk nyaralni, és a választás először a Balatonra esett. Azonban a feleségemmel arra a döntésre jutottunk, hogy egy külföldi út hasonló árba jönne ki (sőt, lehet hogy egy árba)így inkább a tengerpartot választottuk. Van 2 kisgyerekünk, de még így is jobban megéri. Az utat meg ki bírja az ember, ha ugyan azt a pénzt egy jobb helyen is elköltheti.


Nektek erről mi a véleményetek? Szerintetek megéri a Balatonra költeni? Nem túl drága szerintetek ahhoz képest amilyen szolgáltatásokat nyújt? Ti mit részesítetek előnyben; tengerpart vagy Balaton?



2014. jún. 26. 15:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
26%
Balaton, legalábbis eddig. A tengerpart minimum 6-8 óra, az még nekem is sok, illetve a benzinköltség is több. Akkora különbség meg szerintem nincs, bár van aki szerint a tengerparton kisebb az esély a rossz időre.
2014. jún. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
43%

Lehet, hogy egyes utazási prospektusokból úgy tűnik, hogy a tengerpart olcsóbb, mint a Balaton. De azt is vedd figyelembe, hogy oda el is kell jutni. Több száz kilométer autóval, benzin, autópályadíjak, az egész család elfárad, mire odaér. És utána olyan fáradtan érsz haza, mintha nem is pihentél volna. Ha ezeket a plusz költségeket is figyelembe veszed, olcsóbb a Balaton, közelebb van, az ország legtávolabbi részéből is ott vagy 3 óra alatt. Magyarul eléd tett étlapról válogathatsz, a pincér magyarul elmondja, mit is takarnak az egyes ételek fantázianevei.

Én ha külföldre utaznék, olyan helyre mennék, ahol érdekes látni valók vannak. Persze ezt kis gyerekkel nem lehet megtenni, ezért én maradok a Balatonon.

2014. jún. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
0%

a Balaton rohadjó dolog ott lakok szinte majdnem a partján

mindenképp megéri elmenni egyszer oda

2014. jún. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%
Jó a Balaton, de már hozzászoktam a tengerparthoz, egyik évben görög, másikon spanyol, török, stb, így mostanság a Balatonra ritkán megyek. A Balaton és a tengerpart "harca" gyakorlatilag eldönthetetlen, mert valakinek ez, a másiknak az tetszik. Amióta meg tudom fizetni a rendes tengerpartokat, és el tudok menni esetleg évente egyszer egzotikusabb helyekre is(Thaiföld, Dominika, Maldív), így ezek után már nem annyira vonzó a Balaton.
2014. jún. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
55%

Voltam párszor a Balatonon de nagyon nem szeretem, tele van emberekkel, bulizós fiatalokkal, engem nagyon zavarnak. A Balaton általában hideg is számomra, annál még a Tisza-tó is jobban tetszik, ha belföldről van szó.

Külföld meg mindenképp sokkal jobb. Balatonra nem éri meg menni, minden túl van árazva.

2014. jún. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%
Gyerekkoromban rengeteget időt töltöttünk ott. Most már csak egy 1 napra utazunk le. SOk emlék fűz hozzá, szeretem a hangulatát, de valóban drága, és pluszt nem nyújt. Strand és buli. Nyaralni nem oda mennék, hanem tengerpartra, ahol a környékkel is lehet ismerkedni.
2014. jún. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem miért mindenki azzal kezdi hogy drága. Annyira nem drága. Illetve az hogy hol vannak inkább bulizó fiatalok és hogy családok, az a várostól nagyban függ (bár nem ismerem mindet, de pl Siófokon, Lellén sok a fiatal, Keszthelyen szinte egyáltalán nincsenek).
2014. jún. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
93%

"Nem értem miért mindenki azzal kezdi hogy drága. Annyira nem drága."


Akkor lássuk csak: Zamárdiban, különálló apartam 6 nap/5éj/10 főre 500.000 Ft(nem elírás!) ennyi pénzt nem ér meg, az fix.

2014. jún. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
70%
Azért mert van amelyik drága (esetleg a Balaton Sound idején vagy ki tudja), az nem jelenti azt hogy ne lehetne olcsót IS találni. Én is most nézegettem, lett volna ötünknek 5 éjszakára 100 000-ért is, parton, júliusban, ami egyáltalán nem drága. Kaja sem drágább mint nálunk Budapesten.
2014. jún. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
40%

"Nem értem miért mindenki azzal kezdi hogy drága. Annyira nem drága."


Akkor menj el Spanyolországba és nézz körül.

2014. jún. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!