Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Olyan bena vagyok! A keleti...

Olyan bena vagyok! A keleti pályaudvaron hogy tudok tájekozodni?

Figyelt kérdés
január vegen utazom ausztriába!Debrecenbol megy a vonat a keleti pályaudvarig...de a nagy gond h egyedul meg soha nem utaztam es pesten is osztállyal voltam,de csak a nyugatiban,a keletiben soha!...ha leszállok a vonatrol hova menjek,mit kell csinálnom??hol keressem a kijelzöt?es ha megveszem a jegyet oda vissza Debrecenben,ugye a keletien már nem kell semit vennem???lesz 1 orám mig jon a salzburgi vonat,de azt sem tudom a vágányok merre vannak:(:(
2010. jan. 6. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha beérsz a vonattal elindulsz előre (ugyanabba az irányba mintha a vonat menne tovább) ott lesz a kijárat a városba. De mivel ennyi időd gondolom nem lesz a jegypénztárat a jobb oldalon találod. A kijelzőt is meg fogod találni, mert ezer ember szokott előtte állni és a jellegzetességük, hogy felfelé néznek :). Egyébként a kijárattal/bejárattal szemben van.

Ha nagyon elbizonytalanodsz a kalaúz vagy a MÁV-os egyenruhában lévő emberkék biztos segítenek.

Jó utat!

2010. jan. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nyugi,mindenki igy kezdi

keletibe beér a vonat,hangos ugyis mondja,észreveszed

leszállsz,melletted sok vonat

elindulsz abba az irányba,amerre az épület van 8másik irányba mennek ki a vonatok,meg arrol jöttél be)

sineknek vége,hatalmas kijelzőt látsz hátulrol

nah,azt nézd,csak az elejét

ha nem boldogulsz vele, (nem bonyolultabb mint a debreceni,csak több vonat van rá kiirva),akkor még mindig szaladgál elég MÁV-os emberke,segitenek

jah,és a végényok elején is ki van irva egyesével,hogy melyikről mi indul

2010. jan. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
es a vágányokhoz hogy jutok el,le kell mennem vmi lepcson,vagy hogy?vagy egybol ott lesznek?debreceni kicsit konyebb nekem:)feltalálom amugy magam,csak nem akarok nagy pakkokkal ott rohangálni,meg lekesni!jah es minek jegypenztárhoz menni?hisz meglesz a jegyem,debrecenben elintezem,teljesen salzburgig...koszi a válaszokat..
2010. jan. 6. 19:43
 4/6 anonim ***** válasza:

nem kell a jegypénztárba menned ha megvan a jegy.

leszállsz a vonatról, mész a vonat eleje fele, ott lesz egy hatalmas tábla, arra írják ki a vonatokat.

Mivel azt írod, hogy lesz 1 órád a Te nemzetközi vonatod még valószínűleg nem lesz rajta, vársz majd ott előtte. meglátod hogy Salzburgba megy,(nem tudom ez-e a célállomása, ha nem akkor a célállomást) oda lesz mellé írva hogy mikor indul meg hogy hanyas vágányról.

Rég voltam a keletiben, de ha jól emlékszem az is ki van írva hogy melyik vágányok merre vannak, de ha nem sincs semmi gubanc, sorban vannak számozva, innen már megtalálod :)

2010. jan. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

első vagyok

nem tudtam, hogy végig meg lesz a jegyed? így természetesen nem kell a pénztár. Ha vonattal jössz, akkor nem kell lemenned sehova. Egy szinten van minden a kijelző tábla és a másik vágány is, amivel tovább mész.

2010. jan. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszonom szepen,mosmár remelem minden rendben lesz:)
2010. jan. 6. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!