Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A nyaralás előtti utolsó...

A nyaralás előtti utolsó pillanatban lemondtam egy apartmant, mert lebetegedett a kislányom, ki kell fizetnem a teljes árát az apartmannak ilyenkor? A weboldalon semmi ilyen nincs feltüntetve, a foglaló e-mailben sem volt semmilyen szerződés kötés.

Figyelt kérdés

E-mailben foglaltam a szállást, semmilyen szerződést nem írtam alá, rózsaszín csekken fizettem 20% foglalót.

Azt hittem, csak a foglalót bukom, de szállásadó ki akarja fizettetni velem a teljes vételárat, felajánlotta, hogy lenyaralhatom az összeget a következő Főszezon kezdetéig.

Mit lehet ilyenkor tenni, be tudja rajtam hajtani a teljes összeget?



2014. júl. 21. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Az az igazság, csakis te tudod hogy miféle feltételeket vettél a nyakadba amikor foglaltál.

Tehát (más információk hiányában) csakis azt tudjuk javasolni, hogy nézd meg pontosan mi áll a foglalás visszaigazolásában. A szállásadó honlapja ilyen szempontból másodalgos dolog, mert a saját szerződési feltételeit bármikor - visszamenőlegesen is - módosíthatná, ami viszont törvénytelen.


Amit tanácsolni tudunk, hogy lépj kapcsolatba a szállásadóval, és kérd a foglaláskor érvényes szerződési feltételeket el úgy, hogy egyértelműen bizonyítsa, mire szerződtetek.

Ami valószínű, hogy a 20%-nyi befizetett pénzre keresztet vethetsz, de ez jogos is. Megegyeztetek, és ő fönntartja neked a szobát. Ezzzel kockázatot vállal, innentől nem a te pillanatnyi kedved kérdése hogy mész-e vagy sem.

De azt kétlem, hogy bármi többet be tudna rajtad hajtani.


További tanulság, hogy legközelebb ne holmi csekkes befizetős ldalakon foglalj, keress trivagot, bookin.com-ot, vagy amit te szeretsz, de kerüld a himihumi vacak szállásadókat és közvetítőket.

2014. júl. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A kérdező:

Hát ez az, hogy semmilyen feltételekről nincs szó, se a weboldalon, se e-mailben, se sehol nem kaptam ilyet. Annyi, mintha én írnék Neked egy e-mailt, hogy köszi a foglalást, örömömre szolgál, hogy minket választottál, mondd el másnak is, hogy ide jössz, ennyi.


Az rendben van, hogy bukom a foglalót, persze, de a teljes árat azért nem szeretném kifizetni.


Egyébként köszi a választ!

2014. júl. 21. 17:02
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Ha az utolsó pillanatban mondtad le, akkor ő már nem tudja kiadni másnak.

A teljes árat követelheti, hiába próbálsz kifogásokat gyártani.

A bíróság is megítéli majd!


Sajnálom, de neki ez megélhetés, és nem felelőtlen játszadozás más bevételével!!

2014. júl. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Aki nagyon ki akarja adni az apartmanját, az a visszamondás napján újra szabaddá teszi a neten, legfeljebb lemond az előlegről, ha azonnal érkezik új foglalás. A tulajnak ez nem megélhetés, csak keresetkiegészítés, amiből egyáltalán nem gazdagodik meg, mert a bevétel nagy részét úgyis le kell adóznia.
2014. aug. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szóval nincs miért aggódnod, sokan csak blöffölnek a perrel, holott nincs is elég pénzük ügyvédre, és elég sokáig elhúzódhatnak ezek az ügyek a bíróságon. És ha többen is visszamondják a foglalást, mindenkit nem perelhetnek be. Márpedig a vidéken, többek közt a Balatonnál élő szálláskínálókat többnyire nem veti a fel a pénz, a munkahelyükre is sokat kell utazniuk, és örülnek hogy egyáltalán dolgozhatnak.
2014. aug. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!