Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Milyen bérletet lenne érdemes...

Lana95 kérdése:

Milyen bérletet lenne érdemes venni Pesten?

Figyelt kérdés
Diák leszek szeptembertől és olyan havi-negyedévi-éves (igazából mindegy) bérletre lenne szükségem amivel ott könnyen tudok majd közlekedni és hogy vonatra is vonatkozna, legalább Győrbe haza. Megoldható-e ez? Személyes tapasztalatot is szívese meghallgatok.

2014. júl. 25. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Hehe szép álmok. Nincs olyan bérlet, ami egyszerre jó a BKV-ra és a MÁV-ra. Elég gyerek lehetsz még.


A felsőoktatási diákbérlet az, amit keresel, egy hónapra ~3500 Ft. Budapest közigazgatási határán belül minden járműre (metró, hév, vili, troli, busz, fogaskerekű) felhasználható.


A Győrbe vonatozáshoz vonatjegyet kell venni, nem értem, hogy ez miért nem triviális... nálatok Győrben van olyan bérlet, amivel a belvárosban buszozhatsz, de el is mehetsz vele vonattal Sopronba vagy Pápára?

2014. júl. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bérlet kombókra gondoltam. Hogy akár 2 bérlet vonatra meg másra, hogy hogy jön ki gazdaságosan, de köszi a választ.
2014. júl. 25. 14:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, van 90%-os vonatbérlet, ha azt a lakóhelyed és az iskolád városa közt használod... de úgy emlékszem, ahhoz kellett egy havi minimum utazás. Lehet, hogy rosszul tudom, én nagyon nagyon ritkán járok haza, akkor sem vonattal. Az oszkár telekocsirendszert használom, az olcsó, gyors, kényelmes.
2014. júl. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha a havi bérletet nézzük a pótjegy nélküli vonatokra is érvényes, de csak Budapest közigazgatási határán belül. Amennyiben Tatabányáig (vagy közelebbig) utazik valaki, akkor beszámítják neki a Budapest bérletet. Győrig tartó utazás esetén sajnos nem.


Így szól: Tetszőleges kezdőnappal váltható. Érvényes a jelölt kezdőnapon 0 órától (de legkorábban a vásárlás időpontjától) a következő hónap kezdőnappal megegyező napon 02 óráig Budapest közigazgatási határán belül az 1-299, 900-999, M1, M2, M3, M4, H5, H6, H7, H8, H9, D14 vonalakon, a MÁV-START meghatározott vonatain, a VOLÁN társaságok kijelölt elővárosi járatain és munkanapokon a D11, D12, D13 vonalakon.


Magyarázat: 900 - 999 = éjszakai járatok,

M = metró, H = hév, D = dunai hajó (D13 általában csak hétvégén jár, D14 komp).

2014. júl. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!