Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Nektek az ország melyik...

Nektek az ország melyik részén lévő tanyavilág tetszik?

Figyelt kérdés

Leginkább a kisalföldi, bakonyi és alföldi tanyavilágot ismerem.

Nekem a bakonyi a legérdekesebb, csak szokatlan, mivel hozzászoktam a kisalföldi síksághoz. Ezért emlékezetes szokott lenni amikor kerékpárral járom a Bakonyt és tanyavilágát. Különös, de testi és lelki erővel töltődik fel az ember a bakonyi túrázás után. A növényzete is életerősebbnek tűnik, például találhatók ott 1,5 ... 2 méter átmérőt is elérő lapulevelek.


2014. szept. 5. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

az alföldi tanyavilág!

hatalmas terület, több megyén áthúzódik, de hogy mik vannak errefelé??

főleg éjszaka!

ezt csak akkor értheted meg, ha eltöltesz itt egy kis időt.

volt olyan, mikor este konvonjban jöttek a hatalmas fekete audik és mercik, némelyik házhoz.

mert ugye olyan becsületes mindenki.

2014. szept. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A fekete mercikről és audikról már nagyjából el tudom képzelni a helyzetet.

Persze a tanyavilágok rendkívül változatosak. Tényleg vannak fekete mercik vagy luxusterepjárók által látogatott helyek is, az ilyeneken nem szoktam kirándulni, bár véletlenül tévedtem már ilyen helyekre is. Az ilyen luxusautók által látogatott helyeken gyakran vadásznak, persze a puskájuk lőszerrel működik, nem pedig vadászengedéllyel. A nézésükre még ma is emlékszem, ezért nem is értem hogy úsztam meg a velük való találkozást élve.

2014. szept. 5. 13:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a dél-alföldön lakom. Gyerekkoromban nyaranként sok időt töltöttem nagymamámnál a tanyán. Malacok, tyúkok, kutya, macska, fóliás sátrak, eper és barack földek...imádtam! Tudnék ott élni, nyugalom van, kicsit olyan mintha a világ végén lennék, elzárva a külvilágtól.
2014. szept. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A profitéhes közmű szolgáltató cégek nem tették be a lábukat arra a részre? Mert ha nem, és nem küldözgetnek nekik havonta csekkeket a semmiért, akkor valóban jó hely.

A szüleim háza egy falu széli ház, az is remek hely volt egészen a profitra éhes közmű cégek megjelenéséig. Attól kezdve mindkét szülő számára élhetetlen lett. Ami érthető, ők már éltek át padlássöprést, ma meg egy annál is rosszabbat, a semmiért zaklatják őket csekkekkel. A fúrt kútjukból ma is valódi ásványvíz nyerhető ingyen és korlátlanul. Akkor meg mi értelme a vezetékes víznek, aminek pisi szaga van, rossz az íze és még fizetni is kell érte?

2014. szept. 9. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!