Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kivándorolnátok olyan országba...

Kivándorolnátok olyan országba, ahol a gazdaság, fizetés, anyagiak rosszabbak, mint Magyarországon, viszont úgy érzitek, hogy ott boldogabb életetek lehetne, mert jobban tetszik az ottani kultúra, mentalitás, közeg, életritmus?

Figyelt kérdés

Én most így vagyok Ukrajnával és Romániával, nagyon tetszenek ezek az országok a fent említett okokból (lehet, hogy azért mert szabolcs-szatmári vagyok és az ottani magyar kultúra már mutat ilyen keleti elemeket) viszont tudom, hogy ezek Magyarországnál rosszabb helyzetű országok, kevesebb a fizetés stb.


Ha csak az anyagi okokat nézném, akkor Németországot tudnám elképzelni, de az még Magyarországnál is kevésbé tetszik hangulatilag. :(



Ti gondoltatok már ilyen dolgokra? Költöznétek ki olyan országba, ami rosszabb, de nektek jobban tetszik?



2012. máj. 26. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Én tuti, hogy nem költöznék keletebbre. Ott se lennék boldogabb egy idő után, ha a fizum épp elég lenne a számlákra, és hidd el, akkor a kultúra, meg az életritmus szart se fog érni.

Fontosabb, hogy jól éljek, mint az életritmus, meg a közeg.

2012. máj. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nehéz kérdés, mert azt az elégedettséget, amit esetleg a neked jobban tetsző környezet okoz hamar elvihetik a napi gondok. De például úgy simán elköltöznék egy ilyen országba (nekem pl. Moldova ilyen), hogy ha ott egy normál életszínvonalat biztosító munkát tudok találni magamnak. Hiszen azért ezekben az országokban is meg lehet élni rendesen, ha az embernek egy jó állása van.
2012. máj. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát, ha ilyen országban "jó állásom" lenne, akkor nem úgy élnék, mint az átlagemberek, hanem az elitbe tartoznék, akinek kb. az egész bolygón egyforma élete van, és máris nem tapasztalnám a helyiek kultúráját szokásait.


Szerintem az ilyen országokban hozzá tartozik a köznapi élethez a "nyomorgás" úgy, ahogy pl. Norvégiában meg mindenki gazdag.

2012. máj. 26. 16:25
 4/6 anonim ***** válasza:
96%
Azért ott se nyomorog ám mindenki, a jó állás alatt nem azt értem, hogy rengeteg pénzt akarok keresni, csak kb. annyit, amennyiből úgy megélhetek, mint egy átlag magyar. Ez azért nem lenne ám sokkal több mint amit a helyi átlag emberek keresnek (mondjuk egy nagyvárosban, mert ott azért a vidék-város különbségek tényleg óriásiak). Egy kisinyovi trolibuszvezető pl. 5000 moldáv lejt keres. Ez kb 80000Ft átváltva, viszont mivel ott az árak kb. a magyarországiak fele, így az ott arra elég, mint Magyarországon egy 160000Ft-os fizetés, ami azért nem egy halálosan kevés összeg, és azt se lehet épp mondani, hogy a trolibuszvezető az valami "elit" tagja lenne.
2012. máj. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát, attól függ, hol van az az ország. Európán kívül sok olyan egzotikus hely van, ahol a GDP kisebb, mint nálunk, de a környezet olyan szép, hogy simán bevállalnám.
2012. máj. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én Ukrajnába szeretnék kivándorolni. Félig ukrán vagyok, magyarul anyanyelvi szinten tudok, de ukránul sajnos csak alapszinten. Mindenesetre én ukrajnát sokkal jobban szeretem, közelebb áll hozzám a mentalitás, a kultúra és egyszerűen imádok ott lenni. No meg ha kimegyek, akkor a passzív nyelvtudásomat seperc alatt felfejleszthetem. Szerintem nyugodtan menj ki, ha úgy gondolod, jobban érzed majd magad.

Előtte viszont én még biztosan kimennék Nyugat-Európába is, hogy majd ne nulláról kelljen indulnom.

2012. jún. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!