Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mitől különleges Magyarország?

Mitől különleges Magyarország?

Figyelt kérdés

Témák szerint szeretném összegyűjteni mitől jó Magyarország. Valakinek van ötlete? Eddig ezekre gondoltam:

-szép tájak

-finom magyar ételek

-gazdag történelem



2014. okt. 9. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

A sok birkától. Ennyi egy másik országban sincs.


Egyébként a magyar ételek a legfinomabbak a világon.

2014. okt. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Ugy oszinten? Semmitol nem kulonleges.


Szep tajak mashol is vannak, sot...


Finom magyar etelek? Melyikre gondolsz, a sz*rra paprikazott es zsirban tocsogo 'magyaros' konyhara? Akkor mar inkabb a borok, bar azokbol is inkabb a modernebbek, a ket kozismert: Tokaji Aszu meg az Egri Bikaver ihatatlan pancsok


Gazdag tortenelem? Hat vegul is igen, Europa vegigfosztogatasa utan sz*rra vertek bennunkek Augsburgnal, aztan nemi 'nyugalom' utan, Matyas halala ota nem szol masrol az tortenelem, mint hogy mindig sikerult a rossz oldalon kikotni, a rossz szovetsegesekkel osszebutorozni...


Tenyleg kulonleges Magyarorszag: kulonleges erzekunk van a leheto legostobabb modon belemenni (es kijonni) a konfliktusokbol.

2014. okt. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A nyelvben mindenkepp. A magyar nyelvet sehol mashol nem beszelik, korulottunk szinte csak szlav nyelvek vannak.
2014. okt. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
- termál vizeiről. Termál fürdőről Sok országban nincs ennyi termálfürdő mint nálunk.
2014. okt. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Shai-Hulud ***** válasza:

@Digo:

Ilyen szempontból az inuitok is különlegesek, és a navaho indiánok is (meg még rengeteg nép), mert az ő nyelvüket sem beszélik sehol másutt. :-D


------- ------- ------- ------- ------- ------- -------

Szerintem a világ többi népéhez képest nem vagyunk éppen különlegesek. Vannak más népek is, amelyek megszenvedték a történelem viharait, vagy éppen szép tájaik, műemlékeik vannak, olyanok is, ahol finom ételeket főznek.


De ezek mind szubjektív dolgok. Éppen ezért például NEKEM különleges ország Magyarország, mert engem számtalan szubjektív dolog (élmények, emlékek, kapcsolatok, stb) köt Magyarországhoz. Nekem azért különleges, mert én ITT ÉLEK, itt nőttem fel. Ha például Spanyolországban születtem volna, ott éltem volna, akkor Spanyolországhoz kötnének ugyanezek a dolgok, és akkor azt tartanám ugyanúgy különlegesnek, és a szívemhez közel állónak.


Igen, amiket felsoroltál, kérdező, és az előttem szóló válaszolók is, az is bele játszik. Még Digo válasza is, mert a magyar nyelvhez is kötődöm, ez az anyanyelvem, és ezen szólalok meg legszívesebben. (Bocs Digo, hogy cikiztelek.)


Szóval IGEN, ezektől is különleges Magyarország:

-szép tájak (bár máshol is vannak szép tájak)

-finom magyar ételek (bár ettem jókat már egyéb országokban is)

-gazdag történelem (bár pl. a görögöké, egyiptomiaké, stb. talán még gazdagabb)

-birkák (hát igen, abból van itt bőven. Meg marhából és disznóból is van elég sok. Kész állatkert!)

-nyelv (bár vannak állítólag szebb, lágyabb, simább nyelvek is)


Vagyis szinte bármit mondhatok, biztosan van olyan ország, olyan nép, amely ugyanebben nem marad el tőlünk...

DE MÉGIS, valamiért számomra ez az ország különleges.

Talán azért, mert magyar vagyok.

2014. okt. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A magyar nyelv valóban különleges -- nemigen van rá példa hogy egy ekkora tömeg ennyire elszigetelt nyelvet beszéljen.
2014. okt. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"@Digo: 

Ilyen szempontból az inuitok is különlegesek, és a navaho indiánok is (meg még rengeteg nép), mert az ő nyelvüket sem beszélik sehol másutt. :-D "


Pontosan. Azt nem ertem ezen mi a nevetseges.

2014. okt. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az internetadótól...az is csak nálunk van
2014. okt. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!