Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ha a Tiszán-túlról akarok...

Kányazoli kérdése:

Ha a Tiszán-túlról akarok Győrbe vonatozni, akkor Budapesten hol kell átszállnom?

Figyelt kérdés
Meg majd mivel lenne érdemes közlekedni Budapesten a két állomás között?

2014. okt. 30. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Győrbe a legtöbb vonat a Keletiből indul, kivéve a személyvonatok, mert azok a Déliből. De szerintem inkább érdemes gyorsvonattal menni, mert igaz hogy 200 Ft-tal drágább, de gyorsabb is.


Kelenföldön amúgy mindkettő vonat megáll, szóval ott is fel tudsz szállni.


Azt nem tudom megmondani, hogy a két vonat között mivel közlekedj Bp-n, mert nem mondtad meg az első vonatod hol áll meg. Ha ezt megmondod, akkor megpróbálok segíteni. :)

2014. okt. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi ezeket is :)

hát... Inkább a nyugati, mert a keletibe csak IC megy, de arra Karcagon nem tudok felszállni...

2014. okt. 30. 10:38
 3/7 anonim ***** válasza:
A Nyugati és a Keleti között a legegyszerűbb a metró, 3-assal elindulsz, Deákon átszállsz a 2-esre, az elvisz a Keletiig.
2014. okt. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Ezek szerint Karcag környékéről utazol.

Keletről alapvetően két irányból közelítheted meg Budapestet: Miskolc-Füzesabonyon keresztül, illetve Szolnokon keresztül. Ha a miskolci vonalon utazol, akkor a Keletibe érkezel, ha a szolnokival, akkor a Nyugatiba.

Az nem igaz, hogy a Keletibe csak IC megy. Megy oda gyorsvonat, sebesvonat, sőt, személy is. Ami Szolnokon át megy, az a nemzetközi IC-ket leszámítva mindig a Nyugatiba érkezik, ami Füzesabonyon keresztül, az pedig a Keletibe. (A nemzetközi IC-k meg általában a Keletibe mennek.)

Karcagon nem tudsz IC-re felszállni? Dehogynem! Csak nem túl sok van olyan.

8:36 Tisza IC, 14:21 Hargita IC mindkettő megáll Karcagon, és a Keletibe megy.

De a legtöbb tényleg a Nyugatiba megy, és személy szerint én jobban kedvelem a sebesvonatokat, mint az IC-t, még ha lassúbbak is.

Sebesvonat minden hajnaltól negyed 8-ig midnen páratlan óra 15 perckor van Karcagon, és bő 2 és negyed óra alatt van a Nyugatiban. Személy pedig minden páros óra negyedkor, bár a legtöbbnél Cegléden át kell szállni. Ezek is a Nyugatiba érkeznek.

Továbbá 16:39-kor van egy személy - szintén ceglédi átszállással -, amelyik a Keletibe érkezik.


Budapestről Győr felé a Keletiből és a Déliből indulnak vonatok, de mindegyik megáll Kelenföldön is. (Én általában egyből Kelenföldre megyek, egyrészt mert van olyan vonat, ahol ott elérem a csatlakozást, de ha a Keletibe kellene mennem, akkor már nem biztos, másrészt meg nem szeretem a Keletiben azt a nagy tömeget. :))

A gyorsvonatok, IC-k és társaik (Railjet, EN, miegymás) a Keletiből indulnak, a személyvonatok pedig a Déliből. Ha hamar oda akarsz érni, és nem szeretnéd megcsodálni minden egyes kisközség elhagyatott megállóhelyét, akkor semmiképp ne utazz személlyel. :) Bár nézelődni jó, de másfélszer annyi ideig tart az út, és azok a FLIRT vonatok 20 percnél tovább iszonyatosan kényelmetlenek.

Az IC-k (és RJ-k) 12-t kivéve minden órában óra 10-kor indulnak, a gyorsvonatok pedig óra 38-kor.


A Nyugati és Keleti (vagy Nyugati és Kelenföld) között legegyszerűbb metróval menned. A 3-as metróval elmész a Deák térig, onnan pedig a 2-es metróval a Keletiig.

Trolival is eljuthatsz a Nyugatiból a Keletibe, a 73-as trolival, elvileg negyed órát vesz igénybe, csak ugye a metró gyorsabb, és gyakrabban jár.

Vagy ha Kelenföldre akarsz menni - mint már mondtam, ott minden Győr felé közlekedő vonat megáll -, akkor szintén a 3-as metrón kell elindulnod, de nem a Deákon, hanem a Kálvin térnél kell átszállnod a 4-es metróra, aminek a végállomása Kelenföldön van.


Ha valamiben még segíthetek, nyugodtan kérdezz!

2014. okt. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Fúúú...Nem is tudom, hogy hogyan köszönjem meg a hasznos (és tartalmas ;) ) válaszokat! :D

Örök hála, és jó tudni, hogy vannak ilyen segítõkész emberek még a mi kis országunkban... :)

2014. okt. 30. 12:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Vaaagy akkor a legegyszerűbb megoldás.


Karcagról fölmész Kőbánya-Kispestig. Ott átszállsz egy fehérvári személyre (vagy sebesre), ami megáll Kelenföldön, Kelenföldről pedig el tudsz menni Győrbe.

2014. nov. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

hát...majd meggondolom:)

köszi

2014. nov. 2. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!