Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A külföldiek, akik már jártak...

A külföldiek, akik már jártak Budapesten, általában tényleg a világ egyik legszebb városának tartják, vagy ezt csak az itteniek hiszik?

Figyelt kérdés
2015. márc. 29. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahol éppen vannak, azt dícsérik.
2015. márc. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem kifejezetten azt mondani, hogy szép, nem szokták. Mert azért nem sok szép dolog van Budapesten.


De az tény, hogy elég különleges látvány, hogy egy hatalmas folyó osztja ketté a várost, aminek az egyik oldala dimbes-dombos, a másik pedig lapos.


Persze vannak más ilyen városok is, szóval a "legszebb" szerintem roppant túlzó.

2015. márc. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
Szegedet is folyó osztja ketté és szebb is mint BP, nem beszélve Prágáról amit még együtt említeni se lehet BP-el.
2015. márc. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

En is mindig csodálkozok, amikor ezt mondjak. Viszont ma a rádióban hallottam, hogy Bp idén bekerült a legnépszerűbb uticelok köze, a 21. helyen áll, es olyan városokat előzött meg mint pl Sidney. Lehet változik az emberek igénye, vagy nem tudom.

[link]

2015. márc. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Én amúgy fel nem tudom fogni,mi tetszik a külföldieknek Budapestben!

Ausztriában dolgozom,a kollégáim közül már pár volt a fővárosunkban,és mindegyik le volt nyűgözve tőle!

Aztán egyszer az egyik megmondta a frankót:megmondta őszintén,hogy neki az tetszett,hogy európa közepén van egy ilyen lepusztult,koszos város,ami ráadásul főváros,és kb 20-30 évvel le van maradva mindenben...szóval neki ez egy időutazás volt!

2015. márc. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyik külföldi ismerősöm folyton dicséri Budapestet és visszavágyik ide (élt itt fél évet). Persze olyan helyeken mozgott sokat, mint a Deák tér, Vár, Váci utca, Gellért-hegy, Duna-part, Városliget, Oktogon, földalatti, szóval a legszebb és turistáknak szóló részek. Meg amit még nagyon emleget, az a pezsgés. Minden nap van valahol egy koncert, buli, ez náluk nincsen és nagyon hiányolja.

Szép is tud lenni, ha jó helyen jársz.

2015. márc. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Amiket meg a tévében hallani a külföldiektől, hát nyilvánvalóan abból következik, hogy a szakajtónyi fikázó (joggal !) választ valahogy sosem adják le...
2015. márc. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Igen. Az egyik legélhetőbb európai város, viszonylag tiszta, a külföldiek által látogatott részek többnyire rendben vannak, fel vannak újítva, éjszaka mindenki megtalálhatja az ízlésének megfelelő szórakozást, sok világvároshoz képest is jó a tömegközlekedés(éjszakai járatok), ráadásul olcsó minden. Én is jártam sokfelé, éltem külföldön is, de Budapestet nem tudom megunni, minél több helyen megfordulok, annál jobban tudom értékelni. Természetesen nem Kőbányát kell összehasonlítani más fővárosok belső kerületeivel. A fintorgók meg nem hiszem, hogy jártak valaha pl. Párizs vagy Hamburg külvárosában.
2015. ápr. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%

@ 8 : csak legalább azt ne mondtad volna, hogy tiszta.


Undorító mocskos város, lepukkant emberekkel azon a néhány helyen kívül, amit idegenforgalmi szempontok miatt relatív tisztán tartanak. Hányinger kerülget, amikor a városban kell lennem. Menj le aluljárókba, menj végig a körúton, menj be belvárosi melékutcákba, és elhányod magad.

2015. ápr. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#9. Költözz el.
2015. ápr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!