Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Jártatok már a következő...

Jártatok már a következő helyeken, vagy a környékükön? Milyen emlékek fűződnek hozzájuk? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

-Börzsöny (Diósjenő "felett", Nagy-Mána, Királyháza és Kemence környéke, Hollókő...)

[link]

-Balatongyörök

[link]

-Orfű (Mecsek)

[link]

-Bükk (Síkfőkút-Noszvaj, Bükk-fennsík, Jávorkút, Bükkszentkereszt, Olasz-kapu...)

[link]

-Mátra (Mátraszentimre, Galyatető)

[link]

-Székelyföld (Ivófalu, Hargita, Gyilkos-tó, Békás-szoros)

[link]

[link]

-Boga-völgye (Bihar-hegység)

[link]


2015. ápr. 18. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Az Erdélyi tájakon jártam, mind nagyon szép, legkevésbé a Gyilkos tó tetszett. Érdemes elmenni megnézni, meg amúgy egész Erdély nagyon szép. Ivoból indul az út fel a Hargitára.
2015. ápr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Voltam már az összes helyen, melyekről írtam. Nekem a Gyilkos-tó környéke is nagyon tetszett.

2015. ápr. 18. 19:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam hogy nem tetszett csak azt hogy a 4 hely közül ez legkevésbé, de attól még érdemes volt megnézni.
2015. ápr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

19:27

Értem... Nekem a négy hely közül talán a második legjobban tetszett, ha nem az első helyen áll.

2015. ápr. 18. 19:55
 5/6 anonim ***** válasza:
A Börzsöny szép táj, Diósjenő környékén túráztunk már, a Csóványoson kár, hogy le volt zárva a kilátó. Hollókő szerintem már nem kifejezetten Börzsöny, de nagyon hangulatos hely. Balatongyörökön többször is jártam, eddig háromszor bicikliztem körbe a Balatont, de nekem a Balaton parti települések közül nem kifejezetten maradt meg, vannak nála sokkal szebb helyek is arrafelé szerintem. Orfűhöz rengeteg emlékem fűződik, ott nőttem fel nem messze tőle, jártam oda gyerekkoromban táborozni, sokat jártunk oda strandolni, osztálykiránduláson is voltunk ott, többször voltunk ott nyaralóban bulizni még gimis koromban, jó hely nagyon. A Bükkben egyszer voltunk, akkor a Szalajka völgytől túráztunk Lillafüredre, kicsit felüllőttük a távot, ezért eléggé meg kellett húzni a túra végét, de tetszett, főleg a Szalajka-völgy. A Mátra szintén nagyon szép hely, Mátraszentimrén síeltünk többször is, az külön élmény volt. Erdélyben sajnos még nem voltam, de nyárra tervezünk egy erdélyi kirándulást!
2015. ápr. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

21:08

Köszönöm a válaszod!

Van a Börzsöny-hegységen belül is egy Hollókő nevezetű, nagyon szép terület, csodás kilátással. Nem a falura gondoltam. [link]

A Balatonnál eddig alig néhányszor (2-3-4 alkalommal) voltam, de körbejártuk. Keszthely is (például) szép város véleményem szerint, de valamiért számomra Balatongyörök azon része, - amely a linkben látható - jön be inkább. Biztosan az akkori hangulati hatások miatt, nem pedig a kinézetéből adódóan... Magam sem tudom.

Orfűn egyszer (8-9 napos kiránduláskor) jártam, 2013 augusztusában. Imádom azt a helyet, jobban, mint a Balatont és környékét.

Mégis, a legkedvesebb / legszebb kirándulóhely számomra a Bükk. Ott, és a Mátrában jártam eddig legtöbbször.

Viszont, konkrétan tájszépség szempontjából Erdély is vetekszik a Bükkel.

Ajánlom a felsorolt erdélyi (és egyéb, eddig nem látott) helyek meglátogatását. :)

2015. ápr. 18. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!