Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A 7km-es, vagy a 17km Rám...

Mtwl83 kérdése:

A 7km-es, vagy a 17km Rám szakadék túraútvonal a jobb?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenen a kérdésem, hogy átlagos, nem rendszeresen kiránduló/túrázó személyeknek a 17km-es(Dömös->Rám szakadék->Lukács árok->Dobogókő->Prédikálószék->Vadálló kövek->Dömös) vagy a 7km-es (Dömös->Rám szakadék->Lukács árok->Dömös) Rám szakadéki túraútvonal az ajánlott/teljesíthető? Köszönöm előre is a segítséget!

2015. máj. 28. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A 17 is simán teljesíthető átlagos állóképességgel, de a két útvonal eleje fedi egymást, szóval szerintem ha odáig eljuttok, ahol elágaznak, el tudjátok dönteni, mennyire szeretnétek még hosszan túrázni, attól függően, mennyire fáradtatok le, a húzós rész úgyis maga a Rám-szakadék, nem a sima turistautak. Meg fogod látni, hogy egyáltalán nem a távolság a sok, hanem a szintkülönbség az, ami kiveszi az embert, és ugye a Rám-szakadékban a terep is elég vicces tud lenni, ha előtte sok eső volt. Mindenképpen ajánlott a normális zárt cipő.
2015. máj. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mind a két távot többször is teljesítettem már. Nekem a rövidebb az már gyerek játék, de viszont aki veled megy és nem hozzászokott az nem fogja bírni. Legtöbben az "út" közepén állnak meg amit nem szeretek. A hosszabb távon még többen ezt teszik. Szóval ajánlom először a rövidebbet, aztán a hosszabbat próbáljad /próbáljátok ki. Nem elhanyagolható tényező az időjárás sem, lehet hűvös lesz még így jó időben is így egy hátizsák legyen nálatok (egy vékony pulóverrel, vagy hosszúujjú pólóval, szúnyogírtóval, és innivalóval). És igen mint ahogy előttem szóló írta zárt cipő legyen, olyat amit "feláldozol" erre a célra! Mert a víztől valószinűleg be fog ázni, vagy ki kell mosni.
2015. máj. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem rendszeresen túrázó túratársakkal szerintem sok lenne a Rám-szakadékot és a Prédikálószék-Vadálló-kövek utat is egy nap alatt bejárni. Egyszerre csak az egyiket csináljátok. Bőven van látnivaló külön-külön is mindkettőben.

A Vadálló-köveken, bár nincs előírt menetirány érdemesebb alulról felfelé haladni. Meredek, sziklás kaptatón lefelé nagyobb figyelem kell, mint a felfelé mászáshoz, de talán szebb is felfelé haladva. Ezért is egy másik túra során ajánlanám Vadálló-kövek->Prédikálószék irányban bejárva.

2015. máj. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És miért nem Dobógókőről mentek?
2015. máj. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert a Rám-szakadék hétvégi napokon egyirányúsítva van alulról felfelé. De könnyebb is felfelé haladni rajta.
2015. máj. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes és hasznos válaszokat! Valószínűleg akkor előszörre a 7km-es kör lesz a biztonság kedvéért! Köszi mindenkinek!
2015. máj. 30. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!