Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mit tegyek, hogy hozzájussak...

Derko340 kérdése:

Mit tegyek, hogy hozzájussak a pénzemhez?

Figyelt kérdés

Kb.2 hónapja foglaltam le a mezőkövesdi Zsóry hotelben szállást augusztusra, az előleget is elküldtem. Nem tudunk sajnos menni, lemondtam volna a foglalást, de a pénzt nem akarják visszaadni, lekönyvelték címszó alatt, majd máskor betudják azt mondták.

Hogy juthatok hozzá a pénzemhez?



2015. jún. 10. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Fenyegesd meg őket bírósággal, fogyasztóvédelemmel stb.
2015. jún. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit jelent a lekönyveltél és a máskor betudják..


De az előlegnek/foglalónak pontosan az az értelme, hogy ha visszamondod az utat, azt nem kapod vissza. Tehát azt ők teljesen jogosan tartják meg, te arra nem tarthatsz igényt. Pont ezért nem értem ezt a lekönyvelték meg betudják dolgot.

2015. jún. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló, te nem vagy tisztában a foglaló és az előleg közötti különbséggel. Az előleg visszajár!
2015. jún. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Indulás előtt hány nappal mondtad le? 40 napon belüli lemondásnál általában nem adnak vissza pénzt, de el kell olvasni a hotel szabályzatát.
2015. jún. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor pontosítok. Utazásra foglalót szoktunk fizetni, ami nem jár vissza. Ha van írásos szerződés, amelyben előlegként van megnevezve az összeg, lehet indítani polgári peres eljárást.
2015. jún. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Előlegszámlát kaptam, és a foglalás előtt 3 hónappal mondtam le.
2015. jún. 10. 21:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez esetben jogi útra terelheted az ügyet. Előtte szólj oda, hogy mit tervezel, hátha befosnak és visszaadják. De nem hiszem.
2015. jún. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!