Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mit tehetnék? A buszon felejte...

Mit tehetnék? A buszon felejtettem a pénzem. Részletek lenn.

Figyelt kérdés

A sofőr nem tudott visszaadni, ötezressel fizettem a 2000 forintos jegyet, azt mondta amire megérkezünk lesz elég aprója, majd visszaad akkor.

Én elaludtam az úton, akkor ébredtem fel, amikor megérkeztünk, és elfeledkeztem a visszajáróról, rohantam a metróhoz, mert csatlakozásom volt. Utána jutott eszembe a 3000 Ft-om... :(

Tehetek így valamit? A busz rendszámát, sofőr nevét, stb. nem tudom sajnos... :(


2015. jún. 19. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ha tudnád akkor is úgy tenne, mintha nem tudná miről beszélsz és szépen elsétálna. Amúgy az is kamu, hogy a buszos nem tud visszaadni. Alapból úgy indulnak el, hogy már az 1. utasnál is tudjanak visszaadni és nem kerek 3000-re gondolok hanem akár 9570-re is. Sőt talán még a húszezresre is készülnek, de ebben nem vagyok biztos.
2015. jún. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elvileg nem lehetetlen kideríteni, hogy melyik autóbuszról és gépkocsivezetőről van szó, hiszen az időpont és a Volán (Közlekedési Központ) neve alapján azért kideríthető. De nem fűznék hozzá túl nagy reményt.


Első, az pedig, hogy nem tud visszaadni, az nem kamu. Ki is van írva, hogy pénzváltásra nem kötelezhető a gépkocsivezető. Anno a kisebbség azt a trükköt játszotta, hogy húsz-ezer forintos címlettel akartak fizetni. Mivel a menetjegy mindössze néhány száz forint volt, így inkább a gépkocsivezető ingyen felengedte őket. Ez után vezették be azt, hogy a gépkocsivezető mosolyogva elveszi a pénzt, majd visszajáró helyett ad egy papírt, amellyel a jegypénztárban adják vissza a visszajárót némi kezelési költség levonása után. Ezért is érdemes nagyjából a pontos összeggel készülni.

2015. jún. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ha odaállsz, és mondod hogy kéred vissza akkor a szemedbe hazudik. Azért nem mindenki ennyire galád. Hívd fel a társaságot, mondd meg melyik járaton utaztál, és adják meg a sofőr telszámát, vagy nevét, vagy hogy mikor lesz megint szolgálatban. Odamész, elkéred.


De 3000ért én nem szarakodnék ennyit. És valóban lehet, hogy nem fogja visszaadni.

2015. jún. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!