Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Balassagyarmat és Balatonboglá...

Tom Benko kérdése:

Balassagyarmat és Balatonboglár között személyautóval az autópálya-matricán kívül kell-e még valami kötelező marhaságot fizetni?

Figyelt kérdés
Próbáltam megnézni a kormányzati honlapot, de azon egyszerűen képtelen vagyok kiigazodni. Igazából még a szöveget sem értem - vannak szavak, azok érthetőek is (jórészt), de semmi logikai kapcsolatot nem találtam bennük.

2015. júl. 4. 17:49
 1/5 belapus ***** válasza:

[link]


[link]


Ha igénybe veszed az első linken megtalálható e-matricával használható utak valamelyikét, fizetni kell.Ha elkerülöd ezeket vagy csak az ingyenesen használható szakaszokat veszed igénybe, nem kell fizetni.


[link]


Ha 10 nap alatt megjárod oda-vissza, akkor vegyél egy országosat.

Ha nem, vegyél egy havit.

Ha rendszeresen akarod ezt a távot beutazni, elgondolkozhatsz az 1 éves megyei matricán, de ezt minden érintett megyére külön-külön meg kell venni.Ha jól nézem, ez 3 x 5 000 forint ( D 1 kategória ).

2015. júl. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 belapus ***** válasza:

Pontosítás: legalább 3 x 5 000 forint, de lehet, hogy négyszer.

Az M7-es ugyanis érinti Veszprém megyét is.Most nem kerestem rá, de mintha lett volna valami változtatás az útdíj fizetéssel kapcsolatban.

2015. júl. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Még mindig nem világos. Veszek egy mezei, hagyományos autópálya-matricát, meg azon felül még egy 10 napos e-matricát is? Idén csak egyszer fogom használni, illetve kétszer). Vagy elég csak az utóbbi?És ezen felül még kell 20000HUF a megyékre is? (Utóbbi esetben ugrott az egész, többe kerül a szósz, mint a hús.)
2015. júl. 6. 05:42
 4/5 belapus ***** válasza:

A hagyományos megszűnt, már csak e-matrica van. Megvásárolható online, telefonon, benzinkutakon.A megadott rendszámú gépjárműre érvényes.

Neked elég 1 matricát venni, ha az oda-vissza út 10 napon belül van.

1 db 10 napos matricával az ország bármely fizetős autópálya szakaszát az adott idő ( 10 nap ) alatt annyiszor használod, ahányszor akarod.Bármikor fölhajthatsz rájuk.

( Elmész Balassagyarmatról Balatonboglárra - M2; M0; M7 -, másnap szólnak, hogy Nyíregyházára kellene utazni, majd onnan haza - M7; M0; M3; M0; M2.Két nap múlva Pécsett van jelenésed - M2; M0; M6; M60.És mindez 1 matricával, és még 6 napig használhatod ezt az egyet. )

Ha a visszaút nem fér bele a 10 napba, érdemesebb 1 hónapos matricát venni mert az olcsóbb ( kb. 1 000 Ft. ), mint 2 db 10 napos.

Ha a visszautazás a 10 napon belül van, akkor még érvényes az először megváltott matrica.

A megyei matricák csak azok számára érdekesek, akik rendszeresen használnak egy adott autópályát.Azok ugyanis 1 évig érvényesek.

Az első válaszban írtak vagylagosak, választani lehet az alternatívák közül.

2015. júl. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. júl. 8. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!