Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Kaposvár és Dombóvár környéki...

Kaposvár és Dombóvár környéki látnivalók. Ötletek?

Figyelt kérdés

Főleg várak, esetleg arborétumok, vagy szép templomok és úgymond régi dolgok érdekelnének (romok stb). De igazából bármi ami megnézésre méltó, s megér egy kis családi kirándulást. A könnyű megközelítés fontos, mert babával mennénk. Legalább a babakocsit lehessen tolni (de ne sok km-en át), de az nem baj, ha messzebb kell megállni autóval.

Köszönöm az ötleteket.



2015. júl. 8. 19:22
 1/3 Márciuska ***** válasza:

Én Dombóváron dolgozom, itt elég kevés a látnivaló, de a Szigeterdőt ajánlom. Kis hangulatos park, egy felújított vártoronnyal, és az Országház előtti Kossuth-szoborcsoport eredetijével. Szintén jó sétaút az egykori kisvasút nyomvonala, ami a volt kisvasúti állomástól indul, és a tüskei halastóig jól járható. Útközben van egy tó, illetve egy (kissé elhanyagolt) Kneipp-ösvény, sima az út, és vannak padok is.

Kaposváron maga a belváros nagyon szép, a sétálóutcán, a Berzsenyi-parkban, a Kossuth-téren és Rippl-Rónai téren sok a köztéri pad és a kedves szobor, nagyon hangulatos. Esetleg kimehettek a Deseda-tóhoz, ott van arborétum is, én még nem voltam, de állítólag nagyon szép. A Töröcskei-tó állítólag szintén szép, de ott sem jártam még.

A közelben ajánlom még Tamásit, a várhegy lábánál van a kálvária a Rozália-kápolnával, illetve a termálfürdőtől nem messze egy szép vadaspark és parkerdő. A parkerdő tavacska körüli része babakocsival járható, van egy kis kápolna is, meg egy pici sziget emlékművel. A vadasparkban körbemegy az út, de nem tudom, babakocsit beengednek-e, mert szabadon van az állatok egy része. Ha igen, akkor csak a bejárat körüli részen érdemes sétálni, mert beljebb sok az emelkedő, de lent van két vadmegfigyelő kunyhó, ahonnan közelről látni az állatokat.

2015. júl. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket. :)
2015. júl. 10. 11:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Várak nagyon nincsenek (csak Szigetváron), de:


1) Kossuth tér.

2) Desedai arborétum.

3) Szarkavári Mauzóleum

4) Rippl-Rónai villa

2017. máj. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!