Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Veletek történt már hasonló?

Veletek történt már hasonló?

Figyelt kérdés
Vettem a buszon egy diákot 16 éves vagyok jött az ellenőr és nem volt nálam diák igazolvány mert elhagytam ennek a ki állítása a diák igazolványnak 1 hónap sajnos már le járt ez az 1 hónap a diákom sehol 8000 ft ra megbüntettek ha nem fizetem ki mi fog történni?

#büntetés #ellenőr #busz #30 napot túl lépve
2015. aug. 4. 17:35
 1/3 anonim válasza:

Jesszus...nekem még a sofőr ingyen is adott jegyet mikor elhagytam a bérletemet! Mondjuk aztán kiderült félúton, hogy a zsebembe van, de a szándék a fontos.

Amúgy én kifizetném, mert marhára sok idő/türelem/hajtépés kell ahhoz, hogy bebizonyítsd az igazad meg visszavonják a büntetést. Magyarországból kiindulva legalábbis...

2015. aug. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

Kérj ideiglenes igazolást, és azt mutasd be. Akkor asszem nem kell kifizetni a teljes bírságot. Az ideiglenest meg helyben kiállítják. Tényleg köcsög volt a rozmár, de neked meg kellett volna hogy legyen ideiglenes diákod.


Egyébként mindenképp fizesd be, mert 40 éves korodban kiküldenek egy 500 ezres csekket nem fogsz örülni.

2015. aug. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell itt az igazat bizonygatni, hisz a büntetés jogos.

A diákkedvezmény nem arra vonatkozik, hogy te diák korú vagy, hanem hogy igazolni is tudod és ott van nálad.

Ha otthon hagyod, akkor van x napod bemutatni.

Ha ezt nem tetted meg (az oka mindegy), akkor utólag már hiába reklamálsz, ők lehetőséget biztosítottak.

30 napig nem léptél, mégis mit vársz, simogassák meg a buksidat, és mondják azt, hogy semmi baj, legközelebb figyelj oda jobban???


A döntés a tied, de azt javaslom, fizesd be, mert a következő levél már egy ügyvédi felszólító lesz, 20 ezer feletti összeggel.

Nem vicc, családon belüli tapasztalat. Az illető (gyerek) azt mondta, befizette a büntetést, persze nem fizette. Utána vagy 3 hónapig nem is jött semmi, el is felejtettem. Biztos azt hitte, hogy nem veszik olyan komolyan. Hát tévedett, már évekkel ezelőtt is 22 ezerre ment fel az összeg, szerintem azóta még több.

Nagy balhét csaptam, mert ez sok pénz.


Ha erre sem fizetsz, és végrehajtásra küldik, a végrehajtó munkadíja a lehető legmagasabb lesz. És nem számít, hogy még diák vagy és nincs jövedelmed, a követelés 5 évig nem évül el, de ha 4 év múlva kapsz egy felszólítást, akkor újraindul az 5 év.

Közben persze elég durván kamatozik is, és ha 10 év múlva lesz munkahelyed, akkor 10 év múlva fogják végrehajtani, de akkor már százezreket is követelhetnek.


(Közeli ismerős, bebukott lakáshitel, végrehajtás, a végrehajtó költsége 600 ezer ft!)

2015. aug. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!