Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hogy működik az autópálya...

Hogy működik az autópálya matrica?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jövőhéten, el el kell utaznom Pestre. Nem szoktam ilyen "hosszú" távot megtenni, így nem kellett még autópálya matricát vennem. Ezt hogy működik? Rendszámra lehet venni? Ha jól tudom ezen az oldalon lehet megvenni: www.autopalyamatrica.hu Jól tudom? Kaposváron lakok. Kaposvár-Pest között hány db matrica kell? Gondolkodtam azon, hogy felmegyek busszal, de 3-an megyünk, és egy főre csak oda 3000 forint. Így olcsóbbnak láttam, ha felmegyünk kocsival. GPS-em van, így feltalálnánk. Segítenétek? Normális válaszokat légyszi! Köszi! :)

2015. okt. 13. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
1 darab, 10 napos. Elgurulsz Kaposváron a benzinkúthoz, ott bediktálod a rendszámodat, fizetsz, örülsz...
2015. okt. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi. Erre voltam kiváncsi. :)
2015. okt. 13. 18:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyit fűznék hozzá, hogy ez a matrica olyan, mint a műanyag fakanál. :-)

Illetve olyan sem, mert az van, matrica meg nincs, csak digitálisan tárolt adat.

Nem kell semmit sehová kiragasztani. A bizonylatot, amit kapsz érdemes egy évig megőrizni arra az esetre, ha valami gikszer csúszik a rendszerbe (a számítógép is csak ember!), akkor meg tud védeni a hátad.

Ritkán fordul elő, de jobb így tenni.


Meg még valami: Még ma is nagy kavar van a megyei matricák körül.

Egyszerre csak egyféle kell, és - személygépjármű esetén - csak autóútra, autópályára.

Alkalmi pályahasználat esetén a 10 napos a célszerű. Ez abban a tíz napban az összes magyarországi autóútra és autópályára érvényes.

Nem így a megyei. A éves, de csak egy adott megyén belül érvényes.

2015. okt. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3 Nagyon szépen köszönöm!


Mindenkinek ment a zöld kéz! :)

2015. okt. 15. 16:45
 5/7 anonim válasza:
Sziasztok. Most mennék balatonra a 10 napos matricát (3820ft) hány nappal az indulás előtt kell megvenni hogy a rendszerbe bekerüljön a rendszámom? ha kedden utazunk hétfőn elég megvenni? Köszi
2022. júl. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A vásárlás pillanatában bekerül a rendszerbe.
2022. júl. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
akkor onnantól 10 nap
2022. júl. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!