Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Van konkrét vonatjárat a...

Van konkrét vonatjárat a Budapest-Keletipályaudvar és Pécs között?

Figyelt kérdés
A kérdés azért vetődött fel mert az internet szerint van (máv oldala szerint, még direkt meg is néztem hogy van-e és írja is az időpontot meg mindent) viszont felmerült az is hogy nincs konkrét vonat a keleti és Pécs között hanem csak a nyugatiból indul Pécsre. Válaszokat előre is köszönöm ;)

2016. jan. 27. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, én nem úgy látom a MÁV oldalán.

Az IC-k a Keletiből mennek. A Déliből átszállással lehet menni személyvonattal, a Nyugatiból meg sehogy (innen sosem ment vonat Pécsre tudtommal).

2016. jan. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát IC-re gondoltam igen.. :) [link] ennek ellenére is azt hallottam hogy nyugatiból megy és keletiből pedig nem
2016. jan. 27. 20:54
 3/8 A kérdező kommentje:
Szóval konkrétan nekiállt az illető vitatkozni velem hogy ez nem így van és a nyugatiból megy Pécsre..xD
2016. jan. 27. 21:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát pedig megy a Keletiből. Ahol át kell szállni, ott külön számmal jelöli a rendszer a lehetséges átszállások számát. Én rendszeresen utazom a Nyugatiban, de egy vonatot sem hallottam vagy láttam volna, hogy Pécsre indítanak.

És pár tipp: ha a keresőbe csak annyit írsz be, hogy Bp, akkor azt ő kiegészíti BUDAPEST-re (így nagybetűvel), és ilyenkor mindig azt a pályaudvar veszi kiindulási alapként, ahonnan a vonat indul. Megnéztem a holnapi napra, a Keletiből indul csak átszállás nélküli vonat Pécsre, a többi a Déliből, de ott át kell szállni. Nyugatiból egy sem (bár ez nem lep meg, mondtam, hogy a Nyugatiban sokat járok).

Apropó, még egy tipp: a vonat mellett balra van egy kis fehér nyíl egy sárga négyzetben, arra kattintva kinyílik egy részletesebb információ (erről linkeltél te képet), de ha rákattintasz a vonat számára, akkor kidobja neked a vonat összes megállóját, és azt, hogy hova mikor érkezik és mikor indul. E szerint Kelenföldön áll még meg a vonat Budapest határain belül.

2016. jan. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Több közvetlen vonat is van a Keletiből.

Egy jegyvizsgáló

2016. jan. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En mindig a keldtibol mentem. Oda jartam egyetemre
2016. jan. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az IC-k jónéhány éve a Keletiből mennek Pécsre. Kb 2 óránként. Ha valami pélyafelújítás pályaudvar átépítés van akkor a vonatok a Déliből indulnak. Az átszállásos szeméylvonatok is a Déliből mennek. A Nyugatiból soha nem jártak Pécsre menetrend szerinti vonatok.
2016. jan. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindenkinek! ;)
2016. jan. 27. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!