Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Az Alföldet szerintetek sem...

Az Alföldet szerintetek sem volna szabad reklámozni idegenforgalmi szempontból? Úgy értem csak egy nagy égés ha Nyugati turistáknak mutogatják.

Figyelt kérdés

Szegénység rossz infrastruktúra, az átlag magyartól és közép-Európai népektől mereven eltérő, valójában inkább Balkánra emlékeztető materiális kultúra, igénytelenség, romániai szerbiai szintű infrastruktúra. Lélekölő lapos kietlen tájak. Antropológiailag is gyakran furcsa idegen kinézetű emberek. (lévén a török korban való balkáni népek betelepedése nyomot hagyott az ottani átlagember külsején)


Nektek erről mi a véleményetek? Nem egy pozitív országimázs az alföld...



2016. júl. 14. 12:07
 1/6 A kérdező kommentje:
Nos?
2016. júl. 14. 12:17
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi téves hiedelmet régen olvastam egy rakáson.

Javaslom, látogass oda, és próbáld elővenni az objektivitást mutató szemüveged.

Egyszerűen erre nem szükséges válaszolni. Két dogot mégis említek. A sok közül.

Kecskemét az Alföld közepén van. A Cifra palotát sokan látogatják Ámulattal.

Szeged az Alföldön van. A Dóm teret sok nyugati város elirigyli, nem is beszélve az ottani hangversenyekről, nyári játékokról.

De hagyjuk...

2016. júl. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Valóban nincs ott semmi, és erre szerencsére a turisták is gyorsan rájönnek.
2016. júl. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel ez Budapestre is igaz.
2016. júl. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig van egy különleges varázsa az Alföldnek, amire igenis érdemes kampányt építeni. Egyrészt egyedülálló a termálkincse a régiónak, másrészt egyedülálló építészeti emlékek vannak (pl. Csongrád, Szeged, Kecskemét, Debrecen, Baja, Kalocsa stb.). Harmadrészt ritka természeti értékek jellemzik (fülöpszállási buckavidék, Hortobágy, Bugac, Tisza és a Tisza-tó, Fehér-tó, stb.), negyedrészt gazdag kulturális programkínálat adódik (Szegedi Szabadtéri Jatékok, Virágkarnevál, halaszléfőző fesztivál, SZIN, lovasnapok, repülőnapok, stb.). Ötödrészt pedig a kulináris élvezetek kedvelőinek is jó célpont (Baja, Hajós, Szeged, Makó, stb.)


Infrastruktúrajat tekintve egyik része autóval (M35, M5, M43 tájéka), másik része vonattal (120-as vonal) jól megközelíthető, szálláshelykínálata nagy atlagban minden igényszintet kielégít, talán a luxuskategóriában adódnak fehér foltok. A lapos tájon tudod nyugtatni a szemedet és a kiterjedt látóhatár olyan nagy térérzetet kelt, ami a kisc terekhez szokott városi embernek mindenképpen érdekes. Az antropológiai különbségek pedig inkább érdekesek egy amúgy is sokszínű társadalomban nevelkedett nyugati turistának.

2016. júl. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
En nyiregyhazi vagyok. Teljesen igazan van. Lovon jarunk, nem ismerjük a betont, a Tiszaban mosunk, mozi nincs, de minden vasarnap nyilvanos akasztast tartunk a föteren. Elhittem a közhiedelmet, hogy mi mennyire lemaradottak vagyunk. Aztan elkezdtem kicsit utazgatni az orszagban es azon tul. Sok helyen laktam. Budapest, Györ, majd hataron tul. Azota büszke vagyok, hogy alföldi vagyok. Rengeteg dunantuli varostol fejlettebb , a vizünk nagyszerü, rengeteg turistat vonz, gyönyörü erdök, europai szintü allatpark es meg sorolhatnam. Az emberek is masok. Nyitottabbak, öszintebbek, kedvesebbek, mint nyugaton. A gond az, hogy mar orszagon belül is elöiteletek vannak. Mindennek megvan a maga szepsege, es valami attol pozitiv, hogy pozitiv imazst fonsz köre. A gond az, hogy a magyarok a sajat hazajukat is lehuzzak, es sokan ugy mondanak velemenyt a keleti orszagreszröl, hogy nem jutottak meg tul Budapesten.
2018. márc. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!