Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Melyik város a legjobb hely...

Melyik város a legjobb hely az alábbiak közül? Debrecen, Miskolc, Szeged, Pécs vagy Győr?

Figyelt kérdés
elegem van Budapestből, hova költözzek? nagyon kis helyre nem akarok, azért soroltam fel ezeket a helyeket...
2010. ápr. 19. 16:48
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
49%
Debrecent,de főleg Miskolcot nem ajánlanám.Ahová én költöznék sorrendben az 1.Győr,2.Szeged,3.Pécs
2015. júl. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
90%
Mostanra egyértelműen Debrecen lett a nyerő: van munka, jó a közbiztonság, van repülőtér ahonnan minden nap mennek a gépek Londonba, Párizsba, Milánóba, Münchenbe stb... Kiváló az infrastruktúra, jó (új trolik, villamosok, buszok) a tömegközlekedés, lüktető a kulturális élet, nagyon jó az egyetem, jó szállodák és jó éttermek vannak - nem lehet unatkozni: szuper koncerttermek vannak, jó a Campus fesztivál, a Virágkarnekvál stb. stb. (nagyon drága a parkolás!)
2016. dec. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
52%
Bár siófoki vagyok, csak Pécsett jártam jó kis város, de van egy "kisugárzása" számomra, nem tudom miért, de nem tudnék ott lakni, persze, ha muszáj, akkor igen.
2017. jan. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim válasza:
38%
Miskolc vagy Győr.
2017. máj. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
48%

Jelenleg Debrecenben élünk; laktunk Pesten, Pécsett, Miskolcon - és összességében most itt érezzük magunkat a legjobban, egyelőre nem mennénk sehova.

Munkahely van rengeteg, és az összes vidéki város közül itt a legjobb az infrastruktúra. A működő repülőtér egyedülálló plusz a többivel szemben, mi jól ki tudjuk használni, nekünk ez sokat jelent.

Aki Debrecenben unatkozik, az máshol is unatkozni fog!

2017. máj. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
62%

Nyíregyházi vagyok (sajnos)és mindegyik városban jártam a felsoroltak közül legalább egyszer.


Debrecen: számtalanszor jártam ott. Tömegközlekedése fejlett és modern, építészete silány alig van ódon épület a méretéhez viszonyítva, az emberek szemellemzősek és merevek, igazi atmoszférája MÁR nincs, roma lakossága jelentős akik között rengeteg a "batyus" cigány.


Miskolc: számtalanszor jártam ott. Tömegközlekedése fejlett és kiterjedt, építészete változatos, sok ódon épület van, de sokszor rossz állapotban, az emberek nyitottak és sokszor már-már alázatosan udvariasak, atmoszférája alapvetően nincs csak Lillafüreden, roma lakossága jelentős akik között sok a "batyus" cigány.


Szeged: 4-szer 5-ször voltam ott. Tömegközlekedése fejlett, kiterjed és modern, építészete európai színvonalú, tobzódik a város az ódon épületekben amik jó állapotúak, az emberek nyitottak voltak és egyértelműen vidámabbnak tűntek mint az itteniek (nyíregyháziak), erős atmoszférája van a városnak, a város él, mindannyiszor nyáron jártam ott de mindig rendezvényekbe botlottunk, roma lakossága egyértelműen kevesebb mint a fentebb említetteké.


Pécs: egyszer jártam ott, de akkor mivel magam mentem sok helyivel is beszéltem. Ezért tudom, hogy munkalehetőség Pécsen nagyon kevés van. Tömegközlekedését nem tudtam igazából megfigyelni. Építészete európai szintű és még különleges is a török építészeti emlékek miatt, az emberek nyitottnak tűntek, egyértelműen van atmoszférája a városnak, roma lakossága jelentős sok a "batyus" cigány.


Győr: itt is csak egyszer jártam. Tömegközlekedését nem volt időm megfigyelni, az emberek nyitottnak tűntek és egyértelműen nyugodtabbak volta és kiegyensúlyozottabbak (nagyban a jobb életszínvonal miatt és lakókörnyezet miatt), a város tiszta volt építészete is szép, atmoszférája is van a városnak mivel több folyó szeli át és annak ellenére is, hogy Győr már észrevehetően kisebb mint az előbb felsorolt városok. Roma lakossága minimális, és nincsenek "batyus" cigányok.


Bónuszként Nyíregyháza (amúgy is ez következne a sorban ha a lakosság száma szerint vesszük a sort): Tömegközlekedése szegényes bár fejlesztették, építészete nulla, az embereken szemmel látható hogy rossz a közérzetük a szegénység és a kilátástalanság miatt, és rendkívül irigyek.

Normálisabb munkahelye csak a protekciósoknak és az állampárt tagjainak és kiszolgálóinak van amúgy munka tekintetében a közmunkának csak a gyári munka az egyetlen alternatívája az országosan leggyengébb bérekkel, atmoszférája egyáltalán nincs ez már egyértelműen kisvárosias (a belvárosban is hallhatsz a mai napig is kakas kukorékolást!!) viszont Sóstógyógyfürdő a Nyíregyházi Állatkerttel ami egy erdőben van egyértelműen dob az egész városon valamennyit, roma lakossága jelentős de kevés a "batyus" azaz putris cigány.


Összességében a legélhetőbb város ezek közül egyértelműen Szeged.


Köszönöm, hogy elolvastad remélem tudtam segíteni. :)

2017. dec. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
26%

"...roma lakossága jelentős akik között rengeteg a "batyus" cigány."

Jógyerek, te nem jártál Debrecenben.

2017. dec. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
49%

Előző hozzászólónak:


Láss csodát, megírtam (tisztelet és respekt a kivételnek) hogy debreceniek szemelemzősek és merevek... :D


Fejlesztheti a mindenkori politika Debrecent presztízs okokból mint az ország 2. legnagyobb városát, de az akkor is csak egy önmagát túlnövő örök mezőváros marad, stabil és élhetetlen lakossággal.


Ezek vagytok ti... Salgótarjánba mint megyeszékhely (ott is jártam már) is hamarabb költöznék mint Debrecenbe. :DDD

2017. dec. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
47%

Költözz S.tarjánba - ott a helyed Győzike mellett...

Üdv: PÉCS-ről...

2017. dec. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
27%

Jobban is járnék Salgótarjánnal és Nógráddal, mert oda már közel van Budapest meg Szlovákia és akár onnan napi szinten ingázva is lehet Budapesten és Szlovákiában is munkát vállalni.

Szeretnél te Salgótarjánba lakni Pécsről... :D :)


(És szeretnél te fele olyan anyagi helyzetben élni mint "Győzike", egyébként meg neked Pécsről, lehet az összes szomszédod "Győzike"). xDD :)


Debrecenben és Hajdú megyében meg igen is rengeteg a "batyus" mezítlábas cigány az amúgy is népes cigány közösségen belül.


Ami nem csak saját tapasztalat, hanem például annak a vallásos nyíregyházi nő ismerősömnek is, akit csak azért követtek és egy mellékutcában megverték és leköpködték fényes nappal, mert azok a debreceni mezítlábas cigányok olyan antiszociálisok voltak, hogy félreértették mikor a hívő asszony szeretetből rámosolygott az egyik gyermekre, azt hitték, hogy gúnyból teszi... Ennyi volt a bűne, életre szóló traumát okozva ezzel az asszonynak...


De te menjél csak Debrecenbe Pécsről, találkozz és barátkozz velük mert hozzád valók. És sokat mosolyogj rájuk!!!


Szép napot neked "Pécsről".

2017. dec. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!