Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Melyik város a legjobb hely...

Melyik város a legjobb hely az alábbiak közül? Debrecen, Miskolc, Szeged, Pécs vagy Győr?

Figyelt kérdés
elegem van Budapestből, hova költözzek? nagyon kis helyre nem akarok, azért soroltam fel ezeket a helyeket...
2010. ápr. 19. 16:48
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
67%

" Debrecen, Miskolc, Szeged, Pécs vagy Győr?"

Ki beszélt itt a kisvárosokról?

A kérdező az 5 nagyvárosról érdeklődött, te meg idejössz a perifériáról okoskodni, amire ráadásul nem kíváncsi senki sem.

2017. dec. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
39%

"Debrecennek Csapókert része nagyon jó, ott 0% esélyt látok rá hogy lenne balhé. Debrecen ahhoz képest hogy a második legnagyobb város, nem vészes hely. Nyilván, itt is látsz az utcán 1-2 gyanús romát, meg este a Nagyállomás, Petőfi tér környéke elkerülendő, de miután több városban laktam már, bizton állítom hogy Debrecen aránylag biztonságos város.


A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.

# 9/9 Időpont ma 00:30 Privát üzenet

Hasznos számodra ez a válasz"

2017. dec. 25. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
27%

" "Debrecen, Miskolc, Szeged, Pécs vagy Győr?"

Ki beszélt itt a kisvárosokról?

A kérdező az 5 nagyvárosról érdeklődött, te meg idejössz a perifériáról okoskodni, amire ráadásul nem kíváncsi senki sem."


Ezek közül melyik nagyváros??? :D


Ebben az országban 1 nagyváros van az pedig nincs a felsoroltak között. :)


A 100 ezres Székesfehérvártól felfele a 200 ezres Debrecenig ezek mind 1 kategória.

Ezért a címben lévő 5 várossal nem teljes a lista és a kérdező is azt írta, hogy nagyon kis városba nem akar költözni, vagyis 100 ezren aluli városba. Ha Győr a 130 ezer lakóval ez a kategória akkor Székesfehérvár a 100 ezerrel is ez, csak a címbe nem fért be minden 100 ezren felüli város.


Az meg hogy a 120 ezres Nyíregyháza periféria, arról nem a nyíregyházi emberek tehetnek, hogy az ország és a politikusok által az útszélén hagyott város, ahol a legrosszabbak a fizetések (egész Szabolcs megyével együtt), pedig itt is fideszes a városvezetés.


Arról nem az itteni emberek tehetnek, hogy periféria Nyíregyháza, és arról sem hogy jobb munkahelyek csak a fidesz állampárt embereinek és csókosainak jut !!!!


Ha meg szűkebben vesszük akkor meg csak Debrecen, Miskolc és Szeged számít jelentősnek.

Mert csak ezekben van villamos Budapesten kívül, és villamost csak olyan városokban használnak ahol van rá elég forgalom, mert laknak annyian a városban és vonzáskörzetében, hogy jut rá elég utas.


Különben egész Debrecenben jó esetben is csak 3-4 olyan pont van ami hamisítatlanul nagyvárosias környezet, azaz akár Budapesten is lehetne, az összes többi része akár Nyíregyházán is lehetne mert nem tűnne ki a környezetéből még itt sem. Hiába a 2. legnépesebb város Debrecen.


Csak Szegeden és Miskolcon van viszonylag sok nagyvárosias rész.

De ezekben is csak azért mert Szegedet a dualizmus viszonylagos jólétében az árvíz után teljesen újjáépítették részben külföldi pénzadományokból, és a kornak megfelelő gyönyörű ma már ódonnak számító épületeket húztak fel, és az úthálózata is sugaras szerkezetű lett, körutakkal és sugárutakkal, villamos közlekedéssel, az ami Pesten is van csak kissebben...


Szegeden villamosozva nyíregyháziként olyan érzésem volt egyes helyeken mintha Pesten járnék. Egyértelműen nagyvárosias jelleggel.


Miskolc meg nagyrészt hegyek, dombok között fekszik, így a völgyben nagyon "besűrűsödik" a város ahol a villamos vonala is fut.

Vannak olyan pontok a villamos vonalán kívül is ahol egy az egyben Pest belvárosára emlékeztet engem nyíregyháziként. Például azokon a pontokon ahol nem is közlekedési lámpán és zebrán keresztül tudsz gyalog átmenni az úton, hanem földalatti átjárón mint Pesten is a Belvárosban sok helyen... :)


És Miskolc évtizedekig az ország 2. legnagyobb városa volt, így a mindenkori politika akkor Miskolcot pátyolgatta úgy mint most Debrecent. 1980-ban Miskolcon 230 ezren laktak, többen, mint Debrecenben bármikor.


Szeged, Miskolc tényleg monumentális, sok tényleg nagyvárosias szakasszal.


Debrecen csak egy túlfejlődött mezőváros. Ahol sok helyen ha letérsz valamerre a belváros környékén is egy mellékutcába, ott a régi "kádár kocka" házak tágas udvarain még talán a tyúkok is kapirgálnak (főleg, hogy most a tojás ára mennyivel felment). xD :)


Tudom, hogy sok debreceninek van egy hamis képe a városáról és sokszor mint merev, szemellenzős emberekként zokon vesznek egy pártatlan véleményt...


Sajnálom, de ez sem a nyíregyháziak hibája...

2017. dec. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
52%

Az egyetemvárosok nem azonos kategóriájúak azokkal, amelyekben esetleg egy kihelyezett tagozat működik.

Debrecen azért a legjobbak egyike, mert minden infrastruktúra adott, sok olyan is, ami másikakban nem is létezik) ráadásul csak egyetemistákból van annyi, mint Nyírgyházának a negyede... (és ők még a lakosságba sem számítanak bele)

Leküzdhetnéd már a (tirpák) kisebbségi érzéseidet.

2017. dec. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
52%

Már több levéllel ezelőtt is megírtam, hogy nem akartam a debreceni cívis (xDDD) önérzetedet megbántani a tényekkel... :) :(


Tényleg sajnálom, elnézést nem akartalak megbántani...


Az előző levelem meg el sem olvastad, akkor nem írtad volna azt amit, de elhiszem hogy rossz lehet neked, hogy egy túlfejlett mezővárosban élsz amit cívisnek hívatnak, csak azért, hogy kapjon egy mázt a kaki...


Költözz Szegedre és elmúlhat a frusztrációd. ;)


Jobbulást!!


Szerbusz "Pécsről". xDDD

2017. dec. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:

BUÉK!


[link]

2017. dec. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
2018. jan. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
54%

Győrben élek évek óta. "batyus cigányok" vannak. Sok csöves van. Sok troger akad. Tömegközlekedés pocsék. Jöhet 20 percenként a busz, ha rosszul van felepitve az egész.

Gyalog előbb elérek A-ból B-be, mint busszal. Ide nem értve a peremkerületeket. Mocskos a levegő, lásd az árkád környékét. (szeszgyár), szeméttelepek. Ivóvíz közepes, áram "gagyi". Folyton kiégnek az égők, több elektronikai hibába botlottam itt, mint másutt a rossz vezetekelések, vagy a béna áramellátás miatt. A csövik szabadon garázdálkodnak a városban, de ha nem ők, akkor a piás fiatalabb réteg viselkedése vérlázító. Röhej, de rengeteg itt a büdös, víziszonyos ember. Kapzsiság az megy a rongyrázás sál együtt, de dolgozni nem akarnak.

Budán is éltem, nekem nem szimpatikus. Ott csak az vérlázító, hogy lenézik az ország többi részét. Nyíregyházán előbb élnék, mint abban a fertőben. Győrből is húzok hamarosan a pcsába. Ja és a fizetést max a Audi nyomja fel, semmi más. Ótvar melókat találni 3muszakban 70.000ert...

2019. ápr. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
56%

Én hiszek neked. 1-2 dolog még új is volt. És van amit én is tapasztaltam amikor turistaként Győrben jártam.


Ami biztos, hogy Budapest mellett ami nyilván mindent visz egy ilyen "vízfejű" országban Szeged az egyetlen nagyváros ami szinte minden szempontot nézve megfelelő vagy jó.

Eleve van atmoszférája is, ami a fővároson kívül egy nagyvárosnak sincs. Debrecenben ezért nyomták a "cívis" szlogent, de nem sokat ért. Az a város sose fogja a mezőváros jellegét kinőni.


Nyíregyházáról annyit: én itt lakok ahogy már fentebb írtam. Ha az emberi tényezőt nézzük inkább csak romlott.

Eleve kezdjük ott, hogy városban alig van az a tipikus városi réteg (ami nyitottabb, olvasottabb, tanultabb, polgáribb). Nyíregyháza lakosságának többsége a szabolcsi falvakból beköltözött rosszindulatú, buta, otromba, primitív, agresszív egy tízszeresen kiemelve IRIGY lakos, van olyan sok amelyik ezen jelzők közül mind vonatkozik rá.

Ja és sok köztük itt is az antiszociális.


A város maga olyan mint egy falu. Nulla az egész. Az utóbbi 10 évben szinte semmit nem fejlődött csak az utakat járdákat javítják Uniós pénzből.


Úgyhogy nem hiszem hogy szeretnél Nyíregyházán lakni egy kis szegénységgel megspékelve, mivel itt azóta is ugyanolyan kevés a munkahely és ugyanolyan szarok a fizetések az átlagember számára.


Nyíregyházát szerintem felejtsd el. :)

2019. ápr. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
52%

Jaj, szegény 39-es versenyző...

Olvasd már el a kérdést: ki kérdezett itt Nyíregyházáról?De ha már itt tartunk: Nyíregyháza szépen feljött Győr mögé, maga mögött hagyva Kecskemétet, a túlsztárolt Székesfehérvárt stb. stb. Tehát jó lenne ha a saját városodat legalább nem aláznád, inkább tennél érte! Már ha tudsz...

[link]


Érdekes ez a kérdés így közel 10 év után visszanézve: 2010-ben, és utána még jó ideig egyértelműen Győr volt a sláger - már ami a munkahelyeket illeti. Mára viszont Debrecen az, ami 10 évvel ezelőtt Győr volt: növekvő népesség, sok munkahely, kiemelkedő költségvetés.

Ugyanakkor a kérdező jól döntött, mert Szeged (és mindegyik egyetemi város) alapból jó hely, mivel rengeteg a fiatal, hangsúlyos a kultúra szerepe, pezsgő és haladó...)


Nyíregyháza nem egyetemi város; viszont ott van Európa egyik legjobb állatkertje!

2019. ápr. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!