Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Hova költözzek Magyarországon?...

Hova költözzek Magyarországon? Vagy esetleg európán belül? (bővebben lent kifejtem)

Figyelt kérdés

Olyan lehetőségem adódott, hogy interneten keresztül tudom elvégezni a munkámat a megrendelőimnek. Mérnöki jellegű feladatok amikhez egyáltalán nincs szükség személyes jelenlétre. Telefonon-emailben egyeztetünk, átutalással fizetnek, természetesen elektronikus számlát adok.

Havi 100-150 ezer forintot tudok így megkeresni, de mivel még nagyon fiatal vagyok, keresem a legolcsóbb megoldást a megélhetésre. Nem tudom hova menjek lakni, ahol még nem rabolnak ki, nem lopják el a laptopomat, nem veszélyes, de a helyi árak mellett mondjuk jobban fel tudom fűteni a lakásomat vagy olcsóbban kapok a helyi piacon húst-zöldségeket, mint budapesten.


Már ukrajna is szóba jött igazából, Kijev pl egész biztonságos.

Magyaroszágon belül még az egyetemvárosokon gondolkodom.

Alapvetően olyan hely kéne ami szép, de mégsem akar oda senki sem menni mert mondjuk nincs munkalehetőség, de mégsincs nyomor.


Mit gondoltok, mit tennétek a helyemben?

Már olyan megoldások is szóba jöttek mint például spanyolország legdélebbi részei ahol például fűteni egyáltalán nem kell, de a tájidegensége nagyon zavarna.


Olyan hely kéne egyben, ahol a munkám (ez kemény számítógépes munka) során ki tudok kapcsolódni miután végeztem.


Nem igazán tudom mit tegyek, mit válasszak, most egy rokonommal osztozunk 3-an egy aprócska házon és kerti wc van és hát ideje lenne tovább állni, de nem tudom merre-hogyan.

Talán az is jó lenne (nincs barátnőm) ha összeköltöznék egy lánnyal, aki dolgozik, és együtt osztoznánk a költségeken, így jobban kijönnénk, ez lehetne akár külföldön is.

Nem tudom.

100-150 ezer forint nem olyan sok, sőt.


2016. nov. 15. 17:31
 1/10 A kérdező kommentje:
Fiatal vagyok így még a diákszállásokon is gondolkodtam az egyetemvárosokban, ott talán barátnőt is könnyen találnék.
2016. nov. 15. 17:31
 2/10 A kérdező kommentje:
Várom a kedves olvasók kreativitását. Most itt gondolatban visszamehetnek az időben, és kiélhetik a saját ötleteiket. Egészen extrém megoldások is érdekelnek.
2016. nov. 15. 17:32
 3/10 anonim ***** válasza:

"Talán az is jó lenne (nincs barátnőm) ha összeköltöznék egy lánnyal, aki... "


...aki segít majd elkölteni amit te megkerestél.

(Na erre vigyázz, hogy nehogy így legyen.)

2016. nov. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha úgy vesszük, hogy ő kifizeti a szállást. Akkor teljesen mindegy, hogy azt a részt mondjuk közösen költjük el.
2016. nov. 15. 17:41
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom milyen isten háta mögötti 10fős faluból írhatsz hogy kerti budi meg társai,meg hogy hány éves lehetsz,mindenesetre ami a kérdésed alapján van baj a toronyba.......ez a legnagyobb gondod,hogy hogyan fogsz tudni felfűteni egy lakast......meg biztonságos helyet keresel,erre beírod ukrajna....
2016. nov. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Miért?

Lehet, hogy valami olyan kisebbség/többségi telep közelében lakik, hogy ahhoz képest Ukrajna is biztonságosnak tűnik.

2016. nov. 16. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
azzal sincs tisztában a kérdező, hogy Budapest a legolcsóbb pont élelmiszer beszerzési szempontokból. A külföld Kijev esetében jól átgondolt elképzelés, ha van laptopod, olvasgass híreket is. Dél-Spanyolország szuper, nagyon olcsó az élet, mert ugye fűteni nem kell és nyilván a banánfákról leszeded az ételt, a lakásért meg neked fizetnek, hogy ott vagy. 100-150 ezer forintból nagyon szerényen tudnál egyedül megélni, ebbe ne gondolkodj. Összeköltözni egy lánnyal meg nem így megy, egyik pillanatról a másikra. Akkor inkább haverral költözzetek egy kétszobás lakásba valahol.
2016. nov. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Bocs, de épp veszprémben vagyok és nem akarok itt reklámozni, de a 800 forintos 4 nap múlva lejáró előfőzött lasagnet 200 ftért dobálták oda a leértékelt áruknál.

Mondanom sem kell, hogy mind a 10-et elhoztam és megy szépen a fagyasztóba.

ilyen pesten NINCS

Spanyolország déli részén (tenerife) pedig már voltam és 80-100 ezer forintért szép lakásokat lehet bérelni és igen. Van banán, narancsfa, és gyakran az ültetvényekről a kicsit megbarnult banánt fillérekért el lehet hozni.


Jó lenne ha bizonyos kedves válaszolók nem ütnék bele az orrukat olyan dolgokba amikből nincs tapasztalatuk, eddig egyetlen józan ötletet sem hallottam még.

2016. nov. 16. 16:03
 9/10 anonim ***** válasza:

A kérdés sem túl józan így nem tudom milyen számodra hasznalható választ vársz!

Ez a lasagnas pelda meg azert nem relevans,mivel egyszeri leakciózott alkalomról volt szó!

2016. nov. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#7-es vagyok: leakciózott cucok nagyon olcsón mindenhol vannak. Még a kisboltban is. De azért ugye nem arra akarod építeni az élelmezésedet? Általánosságban Pesten olcsóbban tudsz élelmiszert vásárolni, tankolni, ruhát vásárolni. Ezen nem érdemes vitatkoznod. Spanyolország déli része Tenerife? Nekem az inkább Malaga. Teneriféről azonban elég sok saját tapasztalatom van. A banán pl. nem vadon nő, azt a helyiek termesztik. Az árakkal is tisztában vagyok, de a lakás bérleti díja nem az egyedüli kölstésged, azt azért tudod. KOnkrétan hülyeségeket írsz. Ha legalább utaltál volna arra, hogy kimész és ott keresel munkát, a jelenlegi otthon végezhető mellé, akkor lenne értelme.
2016. nov. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!