Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mesélnétek nekem Debrecenről?...

Mesélnétek nekem Debrecenről? Milyennek találjátok?

Figyelt kérdés
Régóta szemezek a Debreceni Egyetemmel, és kíváncsi lennék, hogyha arra kerülne a sor, hogy oda jelentkezek (még csak 11-es vagyok), akkor mire számíthatok. Milyenek az emberek, a hangulat? Aki ott él, szeret ott élni? Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

2017. febr. 7. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Egy egyetemistának teljesen megfelelő város Debrecen.
2017. febr. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Nos: a legjobb, ha a nyári (vagy tavaszi) szünet alkalmával elmentek és jó alaposan szétnéztek: a lehetőségeket (milliónyi van) az árakat (nem olcsó város) a sportolási lehetőségeket (minden van szuper minőségben) a szórakozási lehetőségeket (nincs olyan ami nincs) és az elhelyezkedési lehetőségeket (akár le is szerződhetsz előre bizonyos szakokon)

Szóval: Debrecen az egyik legjobb hely az országban, kevés város vetekszik vele. De mindenképp személyesen győződj meg róla, ne dőlj be az idiótáknak!

2017. febr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tatagami válasza:
Az előző válaszoló szépen összefoglalta, az ország második legnagyobb városa szinte minden megtalálható benne, az árak viszont magasabbak a többi vidéki városhoz mérve. Az egyetemen milyen szakra mennél? Vannak nagyon jó, erős képzések, de van olyan amiben más egyetemek jobb képzést adnak ezt is vedd figyelembe.
2017. febr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pécs, Szeged, Debrecen mindegyik nagyon szerethető, élhető város. (talán Pécs a legolcsóbb - parkolás, közlekedés, éttermek) aztán Szeged, és Debrecen a legdrágább.(parkolás horror áron!)

Az is igaz, hogy hegyen és folyón kívül a másik két városban összesen nincs annyi minden mint Debrecenben (vagy nem olyan minőségű) Pécs környéke csodálatos, de kissé elhanyagolt!

Szeged belvárosa nekem nagyon bejön - no meg a Tisza-part...

Bár a debreceni erdőségek, tórendszerek nem érnek fel az előző városok adottságaival, mégis mindenből kaphat ízelítőt az ember. A Zsuzsival Hármashegyaljára kimenni, ott pörköltet enni, sörözni...

2017. febr. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szegedi vagyok, és nem szeretnék érettségi után itt maradni, kettő szakot néztem, egyiket sem indítják az SZTE-n, nem is bánom. A parkolást nem érzem igazán, hogy érintene, tömegközlekedést használnék. Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2017. febr. 8. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!