Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mivel lehet eltölteni az időt...

Mivel lehet eltölteni az időt Budapesten? (1 napos kiruccanás)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnénk egy barátnőmmel felmenni vidékről Budapestre egy napra. Egyikőnk se ismeri a várost. Egy konkrét program miatt megyünk fel, de az nem egész napos elfoglaltság, és úgy gondoltuk, csinálunk valami mást is, és majd csak később jövünk haza. :) A Millenáris környékén (sétáló távolságban) milyen szép vagy érdekes helyek vannak, ahol el lehet tölteni az időt? Nem szeretnénk nagyon sokat költeni, szóval nem múzeumra vagy színházra gondoltunk, hanem sétáló utcákra, parkokra, boltokra, kávézókra stb. Leginkább csak nézelődnénk. Előre is köszi!

2017. ápr. 15. 16:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A Millenáristól fel lehet sétálni a budai várba, 15-20 perc alatt. Ott el lehet tölteni pár órát.
2017. ápr. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Márciuska ***** válasza:
A vár szerintem is jó ötlet, gyönyörű a kilátás a városra, igazi ideális sétálóhely. Esetleg útba ejthetitek a Vérmezőt is, ott is lehet sétálgatni, vagy elmehettek a Városmajorba is, mindkettő nyugis zöldterület. Szintén közel van Mechwart-liget, onnan meg fel lehet menni Gül baba türbéjéhez. Én pár éve voltam a türbénél, akkor kissé lepusztult állapotban volt, azóta talán felújították, a kilátás viszont nagyon szép. De érdemes kimenni a Bem József térre, és onnan dél felé végigsétálni a Fő utcán, nagyon hangulatosak arrafelé a terek (Sevcsenko tér, Corvin tér, Szilágyi Dezső tér). Ha van időtök, akár egészen a Lánchídig lemehettek. De szerintem legtutibb akkor is a Vár!
2017. ápr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönjük! :)
2017. ápr. 16. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!