Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha jövő nyáron szeretnénk egy...

Ha jövő nyáron szeretnénk egy pár napos észak-európai kiruccanást megejteni, mikor érdemes elkezdeni szerveződni?

Figyelt kérdés

Szóval az úgy volt, hogy nézegettem a fapados repjegyárakat, és mivel jó rég volt már, hogy külföldön voltam egyszer, arra gondoltam, de jó lenne kirándulni egyet. Városnézés, sétálgatás, szállás youth hostelekben.


Cél: valahol Észak-Európa, főleg Svédország vagy Finnország, ahova visz a repülőgép, de lehet akár a Baltikum is, esetleg Dublin, ha oda is megéri menni (tehát pl. a stockholmi Skavsta reptér elég messze van Stockholmtól, de közel Nyköpinghez, szóval nem feltétlenül kéne bemászni a fővárosba, hanem elég lenne Nyköping vagy Norrköping is. Rugalmas vagyok.)


Mit szeretnénk megnézni: természet, táj, hegyek, vízpart, kilátás, "fíling"je, hogy ott vagyunk, tömegközlekedés, helyi ételek (értsd: helyi Lidl), esetleg bármi olyan (modern dolog), ami csak ott van, de itt nincs, és élmény lehet.


Mit nem szeretnénk megnézni: templomok, parlamentek, ilyesmi épületek kívülről, múzeumok, autentikus népviselet stb.


Ha Pestre jönnék ilyen motivációval, akkor olyanokat néznék meg, hogy Gellérthegy, Erzsébet-kilátó, Duna és hídjai, esetleg Városliget, a metrók, a buszok, tán a Vár, na meg egy séta valahol a külvárosban.


Árilag jó lenne minél alacsonyabban maradni, de aki innen megy Skandináviába, az nyilván ne spórolásra számítson, tudom. A lehetőségekhez mérten azért ne költsünk feleslegesen (pl. az első napi kaját ki tudjuk vinni, két kiló kenyér, májkrémkonzerv, oszt csá)


Alapesetben kb 4 főre gondoltam, de e téren semmi konkrétum.

Ha bárkinek bármi ötlete van, hogy mit érdemes megnézni, hol (nem)érdemes megszállni, hol vannak ilyesmi utazásokhoz tippektrükkök (kerestem, nem találtam), azt megköszönném (azt pl. tudom, hogy repjegyek kb 1-3 hónappal utazás előtt a legolcsóbbak :D itt olvastam)



2013. nov. 26. 20:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Januárban 5-6000Ft-ért (per fő) is vehetsz retúr repjegyet Budapest-NYO(Skavsta)-Budapest között.

Bár talán nyáron is találsz majd tűrhető áron, hiszen észak az nem kifejezetten a nyaraló célpontok között van így az árak se emelkednek olyan vészesre, mint a déli célpontok esetében.

Figyeld az árakat folyamatosan! Most épp 5-6 ezer egy oda-vissza út január-február időszakban utána még drágább de esélyes, hogy fognak azok még csökkenni csak ki kell várni.

2013. nov. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!