Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Nyáron a Balatonon melyek a...

Nyáron a Balatonon melyek a legszebb helyek? Hol lenne érdemes nyaralni?

Figyelt kérdés

Nyáron szeretnénk elmenni a Balatonra. Két család lenne, mi és a szomszédaink. Minket az északi part vonzz inkább, de én soha nem éltem Magyarországon. (Németországban élek) Így nem tudom, hogy hova érdemesebb. A másik család egy német család, nagyon jó barátaink és nekik szeretnénk egy keveset adni Magyarországból, hiszen mégis magyarok vagyunk.

Jó lenne, ha kicsit közel lenne Budapesthez is.

Tihany az a város vagy Keszthely amely nagyon szép.

Sok hely között vacilálunk. Így szeretnék az ottani városokról tudni dolgokat.

Ja, és az apartman bérlés vagy a hotel a jobb?

Nagyon sok kérdésem lenne, a válaszokat persze mindenkinek előre köszönöm szépen!



2017. ápr. 30. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az északi part inkább dombvidéki jellegű, a tó maga gyorsabban mélyül. A déli part síkság, és lassan mélyülő a Balaton, kisebb gyerekeknek nagyon ideális.

Mindkét részt nagyon szeretem. Ha pihenni, fürdeni vágyok, akkor Zamárdiba és Balatonlellére szoktunk menni - ezek pörgős, néha kicsit bulis helyek, nagyon jó (ingyen) strandokkal. Siófok is pörgősebb hely, szépen fel lett újítva a központi része.

Kirándulásra, a táj megismerésére az északi partot jobban ajánlom. Balatonfüredre, Tihanyra egy-egy napot érdemes rászánni, de a tótól távolabb eső részek, falvak is szépek. A Káli-medence Köveskállal szintén gyönyörű, sok falusi szállás is van arrafelé.

Veszprémre is érdemes rászánni egy napot, esetleg ott is lehet megszállni, közel van a tóhoz.

Keszthelyt Hévízzel kombinálnám a helyetekben, az már kicsit odébb van.

Mik a preferenciák, fürdés/kirándulás? Gyerekek, kocsi vannak?:)

2017. ápr. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm előző válaszod!

Négy felnőtt és négy gyerek lenne. Autó az van.

A szállást nem tudom hol a jobb. Egy egész apartman kibérlése vagy hotelszobákban alvás.

Főként lazítani, fürödni (gyerekeknek is), étterembe menni és sok hasonló. De pl. a tihanyi apátság megnézése vagy egy hajótúra is beleférne.

Nekünk pont a tó északi része lenne a jobb. (Minél közelebb Budapesthez, mert oda is szeretnénk ellátogatni, de pl. Balatonfüred pont ideális helyen lenne.

De a víz nagyon mélyül? Kisebb gyerekeknek nem lenne jó?

Keszthellyel is ez a helyzet? Mert az a környék is nagyon gyönyörűnek tűnik.

Siófok pedig nem szimpatikus, túl városias és nekünk esetünkben nem kellenek bulik meg party-k.

2017. máj. 1. 06:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amiket az első írt, azokat a helyeket valóban nem szabadna kihagyni.

Én a következő útvonalat állítanám össze:

Érkezés Keszthelyre. Itt egy-két éjszaka, attól függ, mikor érkeztek.

Innen tovább a Káli-medencén keresztül Veszprémbe. Itt valóban gyönyörű helyeken fekvő aranyos falvak vannak. Közbe megállva a Nagyvázsonyi várnál.

Veszprémben szintén egy éjszaka. Itt megnézni a város minden szegletét, elmenni az állatkertbe is. Szerintem ez az ország legszebb városa.

Innen tovább Tihanyba. Ha van idő, megnézném Füredet is. Ha nincs, esetleg visszajönnék később.

Tihanyból komppal a déli partra. Én Földváron vagy Zamárdiban szállnék meg. A komp Szántódra érkezik, ez a két település között van.

A déli partról pedig simán fel lehet menni Pestre az M7-esen. Nincs 1.5 óra. Közelebb mint az északi partról.

Bár nem írtad hány napra jönnétek.

Hogy apartman vagy hotel...egyéni ízlés és nyaralási szokás kérdése szerintem.

2017. máj. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Egy hét lenne kb. betervezve de az út is kb. egy fél nap, így 6 nap a felhasználható idő.
2017. máj. 1. 11:51
 5/5 anonim válasza:
Badacsony 😍
2018. júl. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!