Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Esztergom gyalogosan?

Esztergom gyalogosan?

Figyelt kérdés

Hello! Nyaron a szuleimet egy esztergomi hajouttal szeretnem meglepni. (Apukam imadja a vizet meg a hajokat).

A hajo Bp-rol 11:30kor erkezik Esztergomba es 17:30-kor indul vissza. 6 orank lesz hogy felfedezzuk a varost es a nevezetessegeit. Ki mit tanacsol, ennyi ido alatt merre menjunk, mit ne hagyjunk ki? Persze a Bazilika nyilvan, de meg valami? Esetleg egy jo ettermet is javasolhattok. Idos (65-70) szulokkel gyalogosan mennyire faraszto ez? Van vmi helyi busz, amire erdemes felszallni?

Koszonom elore is!


(Bocsanat, evek ota kulfoldon elek es altalanos iskolai osztalykirandulason jartam utoljara Esztergomban.)


2017. jún. 17. 05:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerencsétek van, mert a hajó a város közepénél áll meg - nem úgy, mint a vonat :-)

A bazilika megtekintése után én azt javaslom, sétáljatok át a hídon a Duna felett, túloldalon, Párkányban (Sturovó) isteni strand van (hullámmedencével), finom ételek, és nagyszerű fagyik :-)

Személyi és euró legyen nálatok és arra vigyázzatok, hogy bele ne feledkezzetek a dolgokba, mert a végén lekésitek a hajót - mi már egyszer majdnem lemaradtunk így :D

2017. jún. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mire felkaptattok a Bazilikához, megnézitek azt, megkereshetitek ezt a vendéglőt:Esztergom belvárosától 5 perc sétára, egy csendes kis utcában, az Alpesi Vendéglő. Többre már nem is marad időtök.
2017. jún. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez az étterem közelebb van a Bazilikához: [link]
2017. jún. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Étterem szempontjából javaslom még a Szalma csárdát az ott van egy leheletnyire a kikötőtől vagy a Bazilika alatt a Prímás pince.

Az Esztergomi várat sem érdemes kihagyni és ha elmentek a Széchenyi tér felé ott is szoktak lenni időnként programok, bár oda este érdemes elmenni, viszont ha van időtök érdemes végigsétálni rajta mert szép, csak a városháza az annyira elhanyagolt hogy azt inkább ne nézzétek :)

A Kis-duna sétányon is javaslom hogy sétáljatok egyet, sok árnyékos rész van nagy melegbe kifejezetten előnyös arra sétálni. Egyébként még a Bazilika mögötti részen a Duna part mentén is érdemes sétálni egyet, arrafelé hajóról nézve látni fogjátok nagyjából mi merre hány méter. Ott van egy dzsámi kávézó és kis dzsámi múzeummal amit még érdemes meglesni ha nézitek a Szulejmán sorozatot pár hónappal ezelőtt volt egy epizód ahol említésre is került az a dzsámi. Mivel én környéken élek könnyen beszélek ezekről mert képben vagyok a dolgokkal, bár én meguntam Esztergomot mert évekig jártam oda napi szinten tanulás és munka miatt is. Esetleg ha úgy tartja kedvetek akkor Párkányba is érdemes átsétálni és az ottani Duna partszakaszon is lehet sétálni egyet, onnan ránézve a Bazilikára szintén szép látvány. Az ottani strandra amit az egyik hozzászóló már említett oda én egész napra mennék ki inkább. Helyben szokott indulni még Bazilikától egy városnéző kisvonat én azzal is tennék egy kört.

2017. jún. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat! Nagyon hasznosak.


Anyu nagy Szulejman rajongo, biztos elvezne ;)

2017. jún. 17. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!