Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Balatonfüred elején miért...

Balatonfüred elején miért "balatonarács" az első vasútállomás, mikor az Balatonfüreden van?

Figyelt kérdés
Balatonarács település nincs is.
2017. júl. 7. 16:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Annak nem, aki ott él.

Akkor lenne igazad, ha a térképen nem is tüntetnék fel Balatonarácsot, de ott van a friss Gulgli-térképen is, feltüntetve a Balatonfüred településsel együtt.

Ha most odatennék a Balatonfüred-Arács nevet, akkor más meg azon háborogna, hogy ő Füred központba akart menni és azt hitte ez az.

Mindenki járjon utána pontosan, hova is megy. 2017 van, mindenkinél ott a net, wifis vonatok, mobilnet.

2017. júl. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Mikor régen mentem oda vonattal, nekem Arácson kellett leszállnom, én is csodálkoztam.


Szerintem is korrektebb lenne, ha a k. MÁV kitenne egy egyértelműsítő táblát Balatonfüred / Balatonarács


és feltüntetnék, hogy a másik Balatonfüred az a falu és nem a nyaralórész.


De normális esetben ezt tudják az emberek, mert szólnak a rokonok, vagy ahova mentek.

2017. júl. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
64%

Itt bizony az a helyzet hogy nem tudják minden fogyatékosnak kiírni h hol szálljon le.Aki képtelen utánajárni vagy rákérdezni a kalauznál,azon nem lehet segíteni.

Majd pont kiírják egy 10 méter hosszú táblán a pár fogyinak h Balatonfüred - Balatonarács (nem a város,az előtte lévő falu marha!)

Nem kummogni kell hanem használni a tetves netet ami előtt ülsz vagy megkérni a kirendelt gyámot h segítsen.

Gondolom világos voltam.

2017. júl. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
69%
Ez azért nem egyedi eset, Siófokon belül is 5 vasútállomás van, ebből csak egyet hívnak "Siófoknak", van két Balatonszéplak (-alsó és -felső), egy Szabadifürdő és egy Szabadisóstó. Budapestbe bele se megyek (Kőbánya-felső, Zugló, Rákospalota-Újpest, Budafok, Ferencváros, Kőbánya-Kispest ezek mind Budapesten vannak!). Tessék tájékozódni utazás előtt...
2017. júl. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

WTF?


Balatonfüreden kettő darab vasútállomás van és ezeket valahogy meg kell különbőztetni. Van egy nagy állomás, amit Balatonfürednek hívnak és a város központjához viszonylag közel van. És van egy kis megálló a település Arács nevű településrészén, Balatonarács néven. Azért a kettőt összekeverni elég béna dolog.


Azt még megértem, ha valaki leszáll Bánkút megállóhelyen sílécekkel a kezében és nem érti, hol vannak a hegyek és a sífelvonók. De két tök eltérő nevű állomást összekeverni?

2017. júl. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Érdekes módon Győrben meg tudták oldani, ott is 2 megálló van. Egyik központi belvárosi, a másik egy elővárosi amit úgy hívnak hogy "Győr-Gyárváros".

Meg milyen már hogy hogyha veszek jegyet Balatonfüredre akkor azt kell mondani hogy "Balatonarácsra szeretnék jegyet" az évtized vicce.

2017. júl. 9. 08:35
 17/17 anonim ***** válasza:

Bakker, Balatonfüreden KETTŐ darab vasútállomás van, az egyik Arács (a város része, pont úgy, mint pl Pest részei, vagy ahonnan vagy...), ami régen egy falu volt, de összeolvadt.

a másik állomáson Balatonfüred van kiírva.

azért ekkora problémát csinálni belőle...

nem akkora azért a város, hogy ilyen komoly gond legyen ebből.

2017. júl. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!